اعتماد اینتل به چینی‌ها، برایش خبرساز شد!

شرکت اينتل ترجیح داد در مورد نقض امنیتی محصولاتش قبل از دولت آمریکا شرکت‌های چینی را مطلع سازد.

اعتماد اینتل به چینی‌ها، برایش خبرساز شد!

شرکت اينتل ترجيح داد قبل از آنکه دولت آمريکا را از نقص هاي امنيتي خطرناک تراشه هاي خود مطلع کند، شرکت هاي چيني را در جريان اين مشکل قرار دهد. امري که با واکنش تند رسانه‌هاي آمريکايي مواجه شده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس دو آسیب پذیری امنیتی یادشده اسپکتر و ملت داون نام دارند و هکرها با سواستفاده از آنها می‌توانند به اطلاعات حساس ذخیره شده در حافظه رایانه‌ها مانند کلمات عبور و اطلاعات بانکی و غیره دسترسی یابند.

سخنگوی اینتل در توجیه اینکه چرا شرکت‌های چینی زودتر از دولت امریکا در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند، گفته است: این شرکت نمی‌توانست همه طرف‌ها را براساس برنامه‌ریزی قبلی خود در جریان این موضوع قرار دهد، زیرا اخبار مربوط به این مشکل امنیتی زودتر از انچه تصور می‌شد عمومی شد و همه از آن مطلع شدند.

البته این توجیه باعث کاهش انتقادها از اینتل نشده و منتقدان می‌گویند این شرکت باید با سرعت بیشتری ابتدا کاخ سفید را در جریان موضوع می‌گذاشت و سپس بقیه طرف‌ها را از مشکلات امنیتی یادشده مطلع می‌کرد. ظاهرا اینتل قصد داشته این موضوع را 9 ژانویه افشا کند. اما رسانه‌ها موضوع را در 3 ژانویه اعلام کردند و برنامه‌ریزی اینتل برای اطلاع‌رسانی به دولت آمریکا را به هم ریختند.