هکرها در کمین‌اند، گول نخورید!

بدافزار جدیدی کاربران تلگرام را از گروه هایی که در آن عضویت دارند اخراج می کند.

هکرها در کمین‌اند، گول نخورید!

در 24 ساعت گذشته، لینکی در کانال‌های و گروه‌های کاربران ایرانی تلگرام دست به دست می‌شود که بی‌اطلاعی بسیاری از کاربران باعث شد که این لینک که حاوی بدافزاری است برای آنها دردسرساز شود.

به گزارش عصر ارتباط، پیامی با شکل و شمایل آپدیت‌های تلگرام با تیتر "سرویس تماس صوتی و تصویری تلگرام" در حال گردش در گروه‌ها و کانال‌های است که بدافزاری بیش نیست و بهتر است کاربران تلگرام از موضوع به روزرسانی تلگرام و همچنین پیام صوتی-تصویر آگاهی یابند. 

توجه داشته باشید اگر تلگرام قابلیت خاصی را به‌ صورت رسمی بخواد به برنامه‌اش اضافه کند، این قابلیت در فروشگاه‌های اصلی و معتبر به عنوان مثال از طریق گوگل‌پلی، اپ‌استور یا فروشگاه‌های اپلیکیشن ایرانی، به شما اعلام کرده و کاربر فقط از طریق این اپلیکیشن‌ها می‌توانند تلگرام را به روزرسانی کنند.

این موضوع گفتنی است که یک قابلیت جدید نه تنها در تلگرام بلکه در بیشتر اپلیکیشن‌ها به صورت پیامی این چنینی که "نسخه جدید را از سایت یا از این لینک دانلود کنید"،  بلکه این هکرها هستن که شما را با جملات فریبنده گول میزنند که این فایل‌ها را دانلود و نصب کنید تا خیلی راحت از اطلاعات شما سوءاستفاده کنند!

همچنین قابلیت سرویس مکالمه صوتی- تصویری تلگرام چند ماه است که به این اپلیکیشن اضافه شده است و نیازی نیست که کاربران از لینک فرعی آن را به روزرسانی کنند. 

شایان ذکر است در صورتی که این  بدافزار را در گوشی خود نصب کنید برای گروهی از دوستان شما پیامی ارسال خواهد شد و همچنین شما را از تعدادی گروه‌ها و کانال‌هایی که در آن عضو هستید حذف خواهد کرد.

بنابراین توصیه می شود کاربران تلگرام برای نصب و به روزرسانی این برنامه به فروشگاه‌های معتبر اپلیکشن مراجعه کنند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه