نیسان و فناوری خارق‌العاده‌اش؛ دمپایی خودران

شرکت نیسان دمپایی‌هایی طراحی کرده است که می‌توانند به صورت خودکار به گوشه اتاق بروند و با قرارگیری در وسط اتاق مزاحم افراد نباشند.

نیسان و فناوری خارق‌العاده‌اش؛ دمپایی خودران

نیسان تکنولوژی خودران خود موسوم به «ProPilot» را برای کار روی دمپایی راحتی و سایر وسایل مسافرخانه‌های سنتی ژاپنی به نام ریوکان به کار گرفته است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از آنا، ریوکان یا مسافرخانه ژاپنی نوعی مکان مسکونی اجاره‌ای است که ساختار ژاپنی دارد و معمولا برای مدت کوتاه به افراد اجاره داده می‌شود. ریوکان‌ها عموما در مناطق سیاحتی یا اطراف چشمه‌های آبگرم ساخته می‌شوند، اما ریوکان‌هایی نیز در اطراف ایستگاه‌های قطار شهرهای بزرگ، برای مسافران کاری یا تحصیلی وجود دارد.

فناوری ProPilot نیسان یک روز پشتوانه اصلی خودروهای خودران این شرکت خواهد بود، اما برای رسیدن به این هدف باید گام به گام حرکت کرد.

در حال حاضر از این فناوری برای ایجاد دمپایی‌های خودران و دیگر اشیائی استفاده می‌شود که وقتی از آنها استفاده نمی‌شود، از سر راه کنار می‌روند و به گوشه‌ای می‌روند.

به گفته خودروساز ژاپنی، فناوری ProPilot از سال 2020 به طور کامل خودروهای خودران این شرکت را پشتیبانی خواهد کرد. در عین حال، نسخه‌های ابتدایی این سیستم در انواع مختلفی از اشیا از جمله صندلی‌های اداری، صندلی‌های انتظار و البته خودروهای نیمه‌خودرانی که در حال حاضر در توکیو آزمایش می‌شوند، از جمله نیسان لیف مجهز به پارک خودکار به کار گرفته شده‌اند.

اکنون نیسان فناوری ProPilot خود را برای کار در دمپایی‌های راحتی همراه با سایر وسایل ریوکان سازگار کرده است.

در این پروژه، میزها، بالشت‌ها و دمپایی‌ها به یک نسخه ویژه از تکنولوژی ProPilot مجهز شده‌اند. این بدان معنی است که هنگامی که استفاده مهمانان از آنها به پایان رسید، فشردن یک دکمه که در دیوار تعبیه شده است، می‌تواند آنها را به نقاط تعیین شده بازگرداند.

نیسان یک رقابت توییتری برگزار کرده است مبنی بر این که یک زوج مسافر خوش شانس یک شب رایگان در ریوکان مخصوص نیسان در شهر هاکونه ژاپن اقامت داشته باشند.