نقض امنیتی لنوو را برطرف سازید!

ضعف امنیتی برنامه مدیریت اثر انگشت شرکت لنوو باعث شده تا بسیاری از تولیدات این شرکت در برابر حملات هکری آسیب‌پذیر باشند.

نقض امنیتی لنوو را برطرف سازید!

نرم‌افزار Fingerprint Manager Pro که بر روی تعداد زیادی از لپ تاپ‌ها و رایانه‌های ساخت لنوو نصب شده، دارای حفره امنیتی است و هکرها می‌توانند با سوءاستفاده از این مشکل اسکنر اثر انگشت تولیدات لنوو را دور بزنند و به رایانه های کاربران دسترسی یابند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارسف نرم‌افزار Fingerprint Manager Pro به گونه ای طراحی شده که ورود به سیستم های رایانه ای را با استفاده از اثر انگشت ممکن کرده و کاربران را از وارد کردن کلمات عبور بی نیاز کند. اما نقص آن مشکلات عدیده ای را برای کاربران به وجود آورده است.

به همین دلیل لنوو که از مشکل یاد شده آگاهی یافته، یک وصله امنیتی به روزرسان را به همین منظور در هفته گذشته عرضه کرده که از سایت این شرکت به نشانی https://support.lenovo.com/us/en/product_security/len-15999  در دسترس است.

این مشکل تنها در رایانه هایی وجود دارد که از ویندوزهای 7 و 8 استفاده می کنند و کاربران ویندوز 10 نیازی به به روزرسانی و نصب وصله امنیتی ندارند. سوءاستفاده از این نقص تنها با دسترسی محلی ممکن است و از طریق اینترنت غیرممکن می باشد.