با هوش مصنوعی، دیگر وسایل قدیمی را دور نخواهید ریخت!

محققان دانشگاه ام آی تی با استفاده از فناوری هوش مصنوعی موفق به چاپ سه بعدی محصولاتی شده اند که رنگ آنها مرتباً قابل تغییر است.

با هوش مصنوعی، دیگر وسایل قدیمی را دور نخواهید ریخت!

محققان دانشگاه ام آی تی با استفاده از فناوری هوش مصنوعی موفق به چاپ سه بعدی محصولاتی شده‌اند که رنگ آنها مرتباً قابل تغییر است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس سیستم یادشده که ColorFab نام دارد تغییر مرتب رنگ اشیای تولید شده با استفاده از چاپگرهای سه بعدی را امکان پذیر می‌سازد. در چاپ سه بعدی اشیای مذکور از رنگ‌های ویژه‌ای استفاده می‌شود که وقتی در معرض طول موج‌های نوری متفاوت قرار می گیرند روشن و خاموش می‌شوند.

تولید چنین اشیایی باعث می‌شود تا اشخاص تمایل کمتری به اسراف و دور انداختن اجناس قدیمی نشان دهند، زیرا با تغییر رنگ آنها می توان سر و شکلی تازه به این کالاها بخشید. تغییر رنگ هر یک از اشیایی که به این شیوه تهیه شده‌اند حدود 20 دقیقه زمان می‌برد. این کار با استفاده از جوهر خاص چاپ شده بر روی کالاهای مذکور و تابش نور عادی و ماورا بنفش انجام می شود.

این فناوری به خصوص در تولید انواع البسه قابل استفاده است تا البسه با کیفیت بهتر و تنوع بیشتر در دسترس قرار بگیرد. قرار است اولین نمونه‌های تولیدات مبتنی بر این فناوری در کنفرانس ACM CHI در مونترال کانادا در ماه آوریل در معرض دید عموم قرار بگیرد.