پرواز پهبادها بدون دخالت انسان، در خیابان‌های زرویخ

محققان دانشگاه ای تی اچ زوریخ با استفاده از هوش مصنوعی به پهپادها آموزش داده اند که بدون نیاز به دخالت انسان بر فراز خیابان های شهرها پرواز کنند.

پرواز پهبادها بدون دخالت انسان، در خیابان‌های زرویخ

محققان دانشگاه ای تی اچ زوریخ با استفاده از هوش مصنوعی به پهپادها آموزش داده‌اند که بدون نیاز به دخالت انسان بر فراز خیابان‌های شهرها پرواز کنند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، پهپادهای یادشده با استفاده از نرم‌افزاری به نام درو-نت یاد گرفته‌اند که موانعی مانند انسان‌ها، تیرهای برق، خودروها و غیره را شناسایی و از برخورد با آنها جلوگیری کنند.

شبکه عصبی خودآموز این نرم‌افزار به گونه‌ای طراحی شده که در حین پرواز با شناسایی موانع محیطی موجود قادر به افزایش اطلاعات و دانش خود در این زمینه است. پهپادهای تعلیم دیده بر این اساس از اطلاعات کاملی در مورد خیابان‌های زوریخ، جاده‌های محلی، انواع اتومبیل‌ها، موتورسیکلت‌ها و حتی دوچرخه‌ها برخوردارند.

آنها همچنین با دریافت ویدئوهایی از سطح شهر زوریخ اطلاعات و داده‌های خود را در این زمینه به روز می کنند. داده‌های دریافتی توسط نرم افزار درو – نت بر مبنای زاویه دید، احتمال تصادم با موانع محیطی و غیره تحلیل شده و در میان پهپادهای در حال پرواز به اشتراک گذاشته می شود.

نرم افزار یادشده با طیف گسترده ای از پهپادها سازگاری دارد و به آنها کمک می کند تا در آینده در محیط‌های بسته ای مانند منازل، پارکینگ‌ها و غیره بدون نیاز به کنترل و دریافت آموزش‌های اضافی پرواز کنند. دستیابی به این فناوری در آینده استفاده از پهپادها برای انجام عملیات امداد و نجات را تسهیل خواهد کرد.