بررسی نظرات مختلف در سرویس جست‌وجوگر گوگل

گوگل با ایجاد تغییراتی در الگوریتم جست‌وجوگر خود مدعی شده که از این پس دیدگاه های گوناگون را در زمان نمایش نتایج جست‌وجو مورد توجه قرار می‌دهد تا دیگر یک ابزار تک صدایی نباشد.

بررسی نظرات مختلف در سرویس جست‌وجوگر گوگل

 بر اساس تازه‌ترین مطلبی که در وبلاگ گوگل ارسال شده، مهم‌ترین و برترین نتایج جست‌وجوی به نمایش درآمده در گوگل از این پس برای اولین بار نظرات مختلف در مورد هر موضوعی را پوشش می‌دهند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، این تحول پس از آن رخ می‌دهد که شرکت‌های اینترنتی از سوی بسیاری از کشورهای جهان برای مقابله با انتشار اخبار جعلی و دروغین و محتوای نژادپرستانه و خشن تحت فشار قرار گرفته‌اند.

گوگل همچنین قصد دارد برچسب‌های جدیدی برای نتایج جست‌وجوی ارائه شده در نظر بگیرد تا کاربران از میزان مطابقت هر پاسخ با سوال طرح شده مطلع شوند و خود در این زمینه تصمیم بگیرند.

مدیران گوگل از سال گذشته در تلاش هستند جست‌وجوگر خود را پالایش کنند تا از نمایش نتایج جعلی و دروغین در ارتباط با هر موضوع جلوگیری شود و نتایج مشکوک در این زمینه از نتایج قابل اعتماد مجزا و تفکیک شود.

اطلاعات مورد تایید گوگل در مورد موضوعات جست‌وجو شده از سال گذشته در جعبه‌های کوچکی در صدر نتایج جست‌وجو شده نمایش داده می‌شود و لینک به سایت‌های دیگر در ادامه در دسترس قرار می‌گیرد.

اگر چه در مواردی از همین طریق هم اطلاعات غلطی به کاربران ارائه شده، اما گوگل در تلاش است تا میزان این اشتباهات را به صفر برساند. از جمله این اطلاعات غلط می‌توان به جملاتی مانند "زنان شیطان هستن"د یا "اوباما به دنبال کودتا در امریکاست" اشاره کرد.