با این بلندگو، دیگر نگران دزد نخواهید بود!

یک شرکت سوئیسی بلندگوی هوشمندی ساخته که قابلیت تقلید صدا و نور را در خانه دارد و با این شیوه خانه را در برابر سارقان محافظت می‌کند.

با این بلندگو، دیگر نگران دزد نخواهید بود!

 به تازگی بلندگویی به نام Kevin ساخته شده که صحنه ها و اصوات  یک فرد را تقلید می کند تا  در غیاب صاحبخانه محل زندگی او را در برابر سارقان محافظت کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، استارت آپ سوئیسیMitipi که در حوزه امنیت خانگی فعالیت می‌کند این بلندگو را با الهام از شخصیت کودک (کوین) در فیلم تنها در خانه ساخته است.

این دستگاه هم مانند شخصیت اول فیلم از حقه‌های جالبی برای حفظ امنیت خانه استفاده می‌کند.

بلندگوی مذکور به وای فای متصل می‌شود و در حقیقت شبیه یک هم اتاقی مجازی است و وجود فردی در خانه را شبیه‌سازی می‌کند. علاوه برآن، بلندگو  دارای یک حسگر روشنایی است و نوعی نور سفید تولید می‌کند. همچنین دارای نور قابل تنظیمRGB است. بلندگوی کوین به طور هوشمند متوجه می‌شود چه زمان باید مکان را روشن کند و حتی می تواند نور تلویزیون را شبیه سازی کند.

در کنار این  موارد کوین یک بلندگوی ۵واتی دارد که انواع سروصداهایی که در خانه شنیده می‌شود را تقلید می‌کند، مانند صدای راه رفتن، نواختن ساز و غیره. 

تنظیمات صدا و نور را می‌توان با دکمه‌هایی روی دستگاه یا از راه دور به وسیله اپلیکیشن تعیین کرد.

کوین با اتکا بر الگوریتم‌هایی فعالیت می‌کند که با توجه به مکان، زبان و زمان و آب وهوا وجود یک فرد در خانه را شبیه سازی می کند.