وزیر ارتباطات: برقراری سرویس بدون حصول اطمینان از سرعت تخلف است/ تعرفه نیم بها براساس لیست ۵۰۰ سایت سابق فاقد اعتبار است/ کلیه سایت‌هایی درون کشور نیم بها محاسبه می‌شوند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به سوالاتی از جمله تعرفه اینترنت ثابت برای مشترکان کم‌مصرف، انحصار شرکت مخابرات ایران در واگذاری اینترنت خانگی، حصول اطمینان از سرعت سرویس پیش از ارائه و شرایط تفکیک اینترنت داخل از بین‌الملل پاسخ داد.

وزیر ارتباطات:  برقراری سرویس بدون حصول اطمینان از سرعت تخلف است/ تعرفه نیم بها براساس لیست ۵۰۰ سایت سابق فاقد اعتبار است/ کلیه سایت‌هایی  درون کشور نیم بها محاسبه می‌شوند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به سوالاتی از جمله تعرفه اینترنت ثابت برای مشترکان کم‌مصرف، انحصار شرکت مخابرات ایران در واگذاری اینترنت خانگی، حصول اطمینان از سرعت سرویس پیش از ارائه و شرایط تفکیک اینترنت داخل از بین‌الملل پاسخ داد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود درباره شرایط ارائه اینترنت ثابت برای مشترکان کم‌مصرف توضیح داد: در تعرفه جدید، مشترکین کم‌مصرف که پهنای باند بالا نیاز دارند، فاقد انتخاب مناسب هستند. برای رضایت این دسته از کاربران، پیشنهادهایی در حال بررسی است که تلاش می‌کنیم تا فروردین ماه به نتیجه نهایی برسد.

وی با اشاره به موضوع وجود انحصار برای شرکت مخابرات ایران در واگذاری اینترنت خانگی، اظهار کرد: با توجه به مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات و لزوم اصلاح این رفتار، شرکت مخابرات ایران تاکنون با دو شرکت دیگر به تفاهمات قراردادی رسیده و با ابلاغ آن به استان‌های خود شرایط برای خرید سرویس از این شرکت‌ها فراهم شده است. سازمان تنظیم مقررات موظف شده است بر نحوه اجرای این مصوبه نظارت کند. در صورت وجود مشکل، گزارش آن به سامانه ۱۹۵ در پیگیری موثر خواهد بود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر لزوم تضمین کیفیت و سرعت در تعرفه‌های جدید اینترنت خاطرنشان کرد: در تعرفه جدید، شرکت‌ها موظفند ابتدا از اینکه سرعت مورد تقاضای مشترک قابل واگذاری است اطمینان حاصل کرده و سپس نسبت به برقراری اقدام کنند. برقراری سرویس بدون حصول اطمینان از سرعت تخلف است و سازمان تنظیم مقررات موظف شده است بر حسن اجرای مصوبه نظارت کند.

وی در مورد بهبود کیفیت بازی‌های آنلاین نیز بیان کرد: علاوه بر اینکه کیفیت این بازی‌ها مورد پایش دائمی قرار گرفته تا شرایط نسبی فعلی تثبیت شود، تیمی مشغول مذاکره و پیگیری هستند تا بهبود مناسبی حاصل شود.

جهرمی درباره تفکیک اینترنت داخل از بین‌الملل گفت: در خصوص لیست سایت‌های داخلی که نیم‌بها محاسبه می‌شوند، در مصوبه آمده که کلیه سایت‌هایی که در درون کشور میزبانی می‌شوند بایستی نیم‌بها محاسبه شوند. بنابراین لیست ۵۰۰ سایت سابق فاقد اعتبار برای محاسبه است و شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس موظفند مصوبه را اجرا کنند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه