"اپل" در رقابت تنگاتنگ با "سامسونگ" برنده شد!

بررسی‌های موسسه تحقیقاتی آی.دی.سی نشان می‌دهد اپل موفق شده جایگاه قبلی خود را از سامسونگ پس بگیرد و در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ برترین عرضه کننده گوشی هوشمند دنیا شود.

"اپل" در رقابت تنگاتنگ با "سامسونگ" برنده شد!

سامسونگ در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ توانسته بود اپل را پشت سر بگذارد. اما این برتری بیشتر از سه ماه دوام پیدا نکرد و اپل مجددا به صدر جدول برترین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در جهان راه پیدا کرد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، بر اساس آمار منتشر شده توسط آی.دی.سی، شرکت‌های سازنده تلفن همراه در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ در مجموع ۴۳۰.۷ میلیون گوشی هوشمند به بازارهای جهانی عرضه کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۶.۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

بعد از اپل و سامسونگ، سه شرکت چینی هواووی، شیوآمی و اوپو رتبه‌های سوم تا پنجم را در اختیار دارند. در این میان تنها شیوآمی توانسته تعداد گوشی‌های عرضه شده خود به بازار را افزایش دهد.

بر همین اساس اپل با عرضه ۷۷.۳ میلیون گوشی ۱۹.۲ درصد از بازار و سامسونگ با عرضه ۱۸.۴ میلیون واحد گوشی ۱۸.۴ درصد از بازار را در اختیار داشته است. سهم سه شرکت دیگر نیز به ترتیب ۱۰.۲، ۷ و ۶.۸ درصد بوده است. بقیه شرکت‌های سازنده گوشی هم در مجموع ۳۸.۶ درصد از بازار که معادل ۱۵۱.۳ میلیون گوشی است را از آن خود کرده اند.

البته باید توجه داشت که در کل سال ۲۰۱۷ سامسونگ با فروش ۳۱۷.۳ میلیون واحد گوشی و کسب سهم ۲۱.۶ درصدی از بازار تلفن همراه جهان رتبه اول را به خود اختصاص داد و اپل، هواووی، اوپو و شیوآمی به ترتیب ۱۴.۷، ۱۰.۴، ۷.۶ و ۶.۳ درصد از این بازار را از آن خود کردند.