برگزاری مسابقات ورزشی ربات‌ها در دانشگاه امیرکبیر

رویداد ورزشی ربات‌ها با هدف به چالش کشیدن علم رباتیک در ورزش‌های مختلف در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

برگزاری مسابقات ورزشی ربات‌ها در دانشگاه امیرکبیر

 بزرگترین رویداد ورزشی ربات‌ها در خاورمیانه در روزهای ۱۱ تا ۱۵ اسفند ماه در رشته‌های مختلف ورزشی در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی برگزار می‌شود.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، کمیته فنی برگزاری این مسابقات با طرح چالش‌های روز دنیا در زمینه علم رباتیک و کنترل تحت عنوان بزرگترین رویداد ورزشی ربات‌ها در خاورمیانه از محققان کشور به همراه تیم‌های دیگری از کشورهای خارجی دعوت کرده است تا دستاورد‌های خود در این عرصه را به رقابت بگذارند.

لیگ المپیک ربات‌های انسان‌نما به عنوان یکی از لیگ‌های مطرح این رقابت‌ها به دنبال به چالش کشیدن این علم در ورزش‌های مختلف است. ورزش‌هایی از جمله دو و میدانی در ماده‌های دو سرعت و ماراتن، بسکتبال، فوتبال، تیراندازی با کمان، وزنه برداری و ... مشمول رشته‌های این مسابقه می‌شوند.

همچنین کمیته برگزاری برای اولین بار در جهان، ربات‌ها را به سمت و سوی المپیک زمستانی ربات‌ها و حل چالش اسکی دعوت می‌کند و در کنار آن میزبان رقابت انسان‌ها با ربات‌ها در زمینه تیراندازی با کمان باشد. 

ربات‌ها در چالش دوی صحرانوردی ابتدا تا انتهای دانشگاه صنعتی امیرکبیر را طی خواهند کرد. از  سوی دیگر توجه به دو بخش دانش آموزی و دانشجویی در این لیگ باعث شده است تا این لیگ به عنوان یکی از رویدادهای مهم و جذاب حوزه رباتیک و هوش مصنوعی قلمداد شود.