هواوی نخستین ساکن پارک صنعتی چین و بلاروس در مینسک

شرکت چینی هواوی با شرکت‌های بلاروسی بیش از ۴۰۰ میلیون دلار پروژه‌های مشترک اجرا کرده‌اند.

 هواوی نخستین ساکن پارک صنعتی چین و بلاروس در مینسک

 آناتولی کالینین - معاون نخست وزیر بلاروس - اعلام کرد: مرکز آموزشی تخصصی هواوی از سال ۲۰۱۱ میلادی در بلاروس تاسیس شده است و همکاری‌های دوجانبه درباره پروژه‌های نسل بعدی تجهیزات مخابراتی مولتی مدیا ادامه دارد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، وی افزود: شرکت هواوی نخستین ساکن پارک صنعتی چین و بلاروس در مینسک است که در زمینه توسعه مشترک تجهیزات ترمینال، شبکه‌ها، پایانه‌های مخابراتی، مودم‌ها، گیرنده‌های تلویزیون دیجیتال زمینی و سایر تجهیزات مخابراتی با متخصصان بلاروسی همکاری می‌کند.

به گفته این مقام بلاروسی، پروژه‌های مشترکی در زمینه بهداشت و سلامت، رادیولوژی، آنکولوژی و تولید تجهیزات مرتبط با فناوری‌های نوین پزشکی با این شرکت چینی در حال اجراست.
همچنین ایجاد دولت الکترونیک، محاسبات ابری، توسعه کسب و کار اینترنتی و اقتصاد دیجیتال از دیگر برنامه‌های هواوی در بلاروس است.

پارک صنعتی «گریت استون»  در فاصله ۲۵ کیلومتری شهر مینسک در حومه فرودگاه بین المللی بلاروس ساخته شده است که شعاع آن بیش یکصد کیلومتر است.
این پروژه توسط متخصصان فن‌آوری چینی و بلاروسی طراحی شده و در آن شرکت‌های دو کشور در حوزه‌های تحقیقاتی، اقتصادی و فناوری‌های نوین فعالیت می کنند.