روتر خانگی به جنگ هکرها می‌رود!

این چالش محصول جدیدی به نام باکس یا جعبه تولید کرده که ترکیبی از یک روتر خانگی و نرم افزار امنیتی است و علاوه بر تقسیم اینترنت خانگی، تمامی ابزار متصل به شبکه را برای شناسایی آسیب پذیری های احتمالی و همین طور هشدار در مورد نفوذ ناخواسته اسکن می کند.

روتر خانگی به جنگ هکرها می‌رود!

امروزه اکثر کاربران ابزار متصل به اینترنت از نرم افزارهای ضدویروس برای تامین امنیت خود استفاده می کنند، اما این روش با از راه رسیدن اینترنت اشیا چندان کارساز نیست.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، در چند سال اخیر بلندگوها، قفل های درب، لامپ ها، دوربین ها و غیره به اینترنت متصل شده اند و با روش های سنتی نمی توان از آنها در برابر نفوذ هکرها و کلاهبرداران اینترنتی محافظت کرد.

شرکت بیت دیفندر برای مقابله با این چالش محصول جدیدی به نام باکس یا جعبه تولید کرده که ترکیبی از یک روتر خانگی و نرم افزار امنیتی است و علاوه بر تقسیم اینترنت خانگی، تمامی ابزار متصل به شبکه را برای شناسایی آسیب پذیری های احتمالی و همین طور هشدار در مورد نفوذ ناخواسته اسکن می کند.

نصب این دستگاه ساده بوده و حدود ۵ دقیقه به طول می انجامد. باکس می تواند کل شبکه وای – فای خانگی را کنترل و بررسی کند و داده های در حال تبادل در آن را برای مقابله با نفوذ هکرها تحت نظر  قرار دهد.

استفاده از این دستگاه تاثیری بر سرعت دسترسی به اینترنت نمی گذارد و باعث اختلال در عملکرد لپ تاپ، بلندگوهای هوشمند، لوازم خانگی و غیره نمی شود. با خرید این دستگاه کاربران از نصب نرم افزارهای امنیتی بر روی رایانه، گوشی و غیره بی نیاز می شوند.

باکس محدوده ای به شعاع ۲۰ تا ۳۰ متر را تحت پوشش قرار می دهد و لذا برای استفاده خانگی مناسب است. قیمت این محصول ۲۵۰ دلار است.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه