گوگل و فیس‌بوک به نبرد اعتیاد فناوری می‌روند

تعدادی از کارکنان سابق و اولیه شرکت های بزرگ فناوری مانند گوگل و فیس بوک با هم متحد شده‌اند تا با چالش های خطرناک ناشی گسترش اعتیادآور استفاده از فناوری مقابله کنند.

گوگل و فیس‌بوک به نبرد اعتیاد فناوری می‌روند

در دسامبر گذشته یکی از مدیران ارشد سابق فیس بوک در مورد از هم گسیختگی تار و پودهای جوامع به علت استفاده بیش از حد از فناوری هشدار داد و حالا این هشدار در سطح بالاتری جدی گرفته شده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، تعدادی از کارکنان سابق و اولیه شرکت های بزرگ فناوری مانند گوگل و فیس بوک با هم متحد شده‌اند تا با چالش های خطرناک ناشی گسترش اعتیادآور استفاده از فناوری مقابله کنند.

این مجموعه که مرکز فناوری انسانی نام دارد متشکل از کارکنان سابق شرکت های گوگل، فیس بوک و موزیلا است. هدف از تشکیل این مجموعه افزایش آگاهی در مورد برخی جنبه های اجتماعی نامطلوب استفاده از فناوری اعلام شده است.

اعضای این مجموعه با هدف کاهش خطرات فناوری برای سلامت کودکان نیز دست به لابی های گسترده سیاسی خواهند زد و امیدوارند کنگره آمریکا را نیز وادار به تصویب قوانین جدیدی در این زمینه کنند.

قرار است اعضای مرکز یادشده دو روز دیگر کنفرانسی با تمرکز بر روی موضوع سلامت دیجیتال برای کودکان برگزار کنند. تریستان هریس یکی از موسسان این مرکز می گوید: شرکت های فناوری با متمرکز کردن مغز مردم به سمت خود سود کسب می کنند و ما باید این وضعیت را تغییر دهیم.