برگزاری نمایشگاه سه‌بعدی آثار تاریخی توسط گوگل

گوگل نمایشگاه سه بعدی آثار تاریخی برگزار کرد.

برگزاری نمایشگاه سه‌بعدی آثار تاریخی توسط گوگل

گوگل با همکاری موزه ملی تاریخ آمریکایی‌های آفریقایی الاصل نمایشگاهی از آثار فرهنگی این دسته از بومیان آمریکایی برگزار می کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، این نمایشگاه با استفاده از فناوری‌های نوین به صورت سه بعدی برگزار شده و در قالب آن آثار مختلف فرهنگی و هنری از طریق نمایشگرهایی بزرگ به صورت سه بعدی قابل مشاهده است.

افرادی که از این موزه بازدید می کنند می توانند با اشیای مختلف تعامل داشته باشند و آنها را از زوایای مختلف مشاهده کنند و اطلاعات بیشتری در موردشان کسب کنند.

گوگل از یک اسکنر سه بعدی برای خلق این اشیا به طور سه بعدی استفاده کرده است. زیرا بسیاری از این آثار تاریخی شکستنی و بسیار ظریف و حساس هستند و انتقال نمونه‌های واقعی آنها به موزه می توانست به آنها آسیب برساند.

نمایشگاه یادشده فعالیت خود را از اول فوریه آغاز کرده و گوگل امیدوار است در صورت موفقیت آمیز بودن این تجربه در سال‌های آتی نمایشگاه‌های مشابهی را در نقاط مختلف آمریکا برگزار کند. گوگل در سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی برای پیوند زدن فناوری و تاریخ و هنر انجام داده که راه اندازی تورهای بازدید سه بعدی از نقاط تاریخی جهان از جمله این تلاش‌هاست.