سامسونگ و عرضه ارز دیجیتالی اختصاصی!

سامسونگ به تازگی با انتشار بیانیه‌ای رسما ورود خود را به عرصه پلت فرم‌های استخراج ارزهای دیجتالی رمزنگاری شده اعلام کرده است.

سامسونگ و عرضه ارز دیجیتالی اختصاصی!

 این روزها که بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیار داغ شده است، وب سایت‌ها، حساب‌های کاربری و پلت‌فرم‌های بسیاری برای استخراج بیت‌کوین یا بیت‌کوین ماینینگ ایجاد شده است تا بتوانند با استفاده از آنها به خرید و فروش و مبادلات تجاری کلان اقدام کنند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا،  حالا غول تکنولوژی کره جنوبی به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد چیپ ست، پردازنده و پلت فرم‌های مربوط به استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده اختصاصی خودش را ایجاد کرده و توسعه بدهد تا بتواند به کاربران در کشورش و سراسر جهان این امکان را بدهد تا با استفاده از پلت فرم‌های اختصاصی سامسونگ به استخراج ارز دیجیتالی، کسب درامد و انجام مبادلات ارزی بپردازند.

بیت کوین به‌عنوان محبوب‌ترین ارز دیجیتالی رمزنگاری شده در جهان، در سال ۲۰۱۷ شاهد افزایش بی سابقه در ارزش خود در بازارهای جهانی بود به گونه‌ای که ارزش آن از ابتدای سال جاری میلادی از 1000 دلار به مرز ۲۰ هزار دلار رسید. از دیگر ارزهای مجازی رمزنگاری شده پرطرفدار و معروف می توان به ریپل و مونرو نیز اشاره کرد.

کشورها و دولت‌های بسیاری از جمله برخی دولت‌های اروپایی همواره مردم و سرمایه‌گذاران را از مبادله، نقل و انتقالات پول با استفاده از ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین منع کرده‌اند و به سرمایه‌گذاری در این ارز جدید که در اصل واقعیت فیزیکی ندارد، هشدار داده‌اند، چراکه آنها بر این باورند ارزش بیت کوین و ارزهای مشابه دیجیتالی، حبابی شکل و غیرواقعی است و به زودی این حباب ترکیده خواهد شد.

با وجود بسیاری از مخالفت‌ها، اما باید این واقعیت را پذیرفت که ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت کوین از استقبال بی نظیری از سوی کاربران جهان مجازی اینترنت و سایر دلالان در کشورهای جهان مواجه شده است و همین امر هم باعث شده سایت ها و اپلیکیشن های بسیاری یک پلت‌فرم یا درگاه اختصاصی برای کسب ارزهای مجازی یا به اصطلاح استخراج بیت کوین و سایر ارزهای مشابه ایجاد کنند. به همین علت هم تاکنون پیام‌رسان‌های بسیاری پلت‌فرم‌های اختصاصی خود را به منظور استخراج ارزهای دیجیتالی ایجاد کرده و توسعه داده‌اند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که بیشتر از یک ماه پیش بود که کره جنوبی به منظور تحت کنترل قرار دادن این مبادلات تجاری حالا اعلام کرد که تصمیم گرفته تنها افراد با حساب‌های کاربری بانکی معین و مشخصی  که در سیستم‌های مبادلات بانکی ثبت و رجیستر شده‌اند، قادر باشند با ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده خرید و فروش کنند. بدین ترتیب سایر حساب‌های کاربری نامشخص از انجام مبادلات تجاری منع و سخت گیری های بیشتری نیز در این خصوص اعمال خواهد شد.

سامسونگ در پاسخ به وب سایت تک کرانچ نیز این اقدام خود را تایید کرده است اما از بیان و طرح توضیحات و جزییات بیشتر خودداری کرده است.