خرید بیت‌کوین در بانک‌های انگلیس هم ممنوع شد

پس از بانک‌های آمریکایی، بانک‌های انگلیسی نیز خرید بیت کوین را با استفاده از کارت اعتباری ممنوع کردند.

خرید بیت‌کوین در بانک‌های انگلیس هم ممنوع شد

پس از بانک‌های آمریکایی، بانک‌های انگلیسی نیز خرید بیت کوین را با استفاده از کارت اعتباری ممنوع کردند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، گروه بانکی لیویدز که بانک‌های‌هالیفاکس، اسکاتلند، ام ان بی ای و لیویدز را اداره می کند، به مشتریان خود اعلام کرده که حق ندارند با استفاده از کارت‌های اعتباری‌شان بیت کوین خریداری کنند.

در اطلاعیه این گروه در این زمینه آمده است: ما نقل و انتقالات کارت‌های اعتباری به منظور خرید ارزهای دیجیتال را نمی پذیریم. این اولین بار است که یک مجموعه بانکی در انگلیس چنین محدودیتی در زمینه خرید ارزهای دیجیتال اعمال می کند و ممکن است در آینده بانک‌های دیگری نیز دست به اقدام مشابه بزنند.

البته این محدودیت مانع از خرید و فروش ارز دیجیتال توسط مشتریان بانک‌های یادشده نمی شود، اما نشانه ای از بدبینی نظام بانکی انگلیس به ارزهای دیجیتال تلقی می شود.

ارزش هر بیت کوین از 800 دلار در ماه ژانویه سال گذشته به رقم بی سابقه 19783 دلار در اواخر دسامبر گذشته افزایش یافت. هر چند این رقم هم اکنون به حدود هفت هزار دلار به ازای هر بیت کوین سقوط کرده است.

پیش از این بانک امریکا، جی پی مورگان و سیتی گروپ در ایالات متحده نیز دست به اقدام مشابهی بر علیه بیت کوین زده بودند. بسیاری از سیاستمداران در آمریکا و اروپا نگران پولشویی با استفاده از بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال هستند. ترزا می نخست وزیر انگلیس اخیرا در مجمع جهانی اقتصاد در داووس در مورد سواستفاده جنایتکاران از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین هشدار داده بود.