آذری جهرمی:دسترسی 455 روستا در خراسان رضوی به شبکه ارتباطی همراه

آذری جهرمی از دسترسی 455 روستا در خراسان رضوی به شبکه ارتباطی همراه خبر داد.

آذری جهرمی:دسترسی 455 روستا در خراسان رضوی به شبکه ارتباطی همراه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ابراز خرسندی نسبت به دسترسی 455 روستا در خراسان رضوی به شبکه ارتباطی همراه، گفت: ساماندهی دکل‌های مخابراتی در مشهد به نتایج خوبی رسیده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، محمد جواد آذری جهرمی پیش در مراسم بهره‌برداری از 727 پروژه مخابراتی خراسان رضوی که در استانداری این استان برگزار شد، با ابراز خرسندی نسبت به دسترسی 455 روستا در خراسان رضوی به شبکه ارتباطی همراه، اظهار داشت: اپراتورهای شبکه همراه تا پایان سال جاری قرار است، 805 روستای باقیمانده در این این استان را زیرپوشش خود قرار دهند.

وی، هدف از افتتاح این پروژه‌ها را بهره‌مندی روستاییان خراسان رضوی از خدمات ارتباطی دانست و متذکر شد: یکی از موارد مهم در بخش فعالیت‌های دولت، توجه آن به دسترسی آسان مناطق کم‌برخوردار کشور به شبکه ارتباطی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افتتاح یک هزار و 330 پروژه در حوزه شبکه ارتباطی در خراسان رضوی رضوی تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: مردم مشهد نگرانی‌های بسیاری در حوزه به خطر افتادن سلامتی خود ناشی از جهش فرکانس‌ها دارند، بنابراین در این راستا، دولت توجه ویژه‌ای به این کلان شهر بعد از پایتخت در بخش فناوری و محیط زیست دارد و آزمایش و ساماندهی دکل‌های مخابراتی مشهد از جمله فعالیت‌های دولت در این حوزه بوده که نتایج خوبی داشته و موفق بوده است.

آذری جهرمی با اشاره به ضمانت وزارت ارتباطات برای سلامتی به دلیل پایش امواج و زیباسازی مشهد، ادامه داد: نه تنها امواج موبایل برای شهروندان این کلان شهر مضر نیست، بلکه دکل‌های مخابراتی نیز زیبایی بصری دارند.

افتتاح پارک فناوری در مشهد

وی با اشاره به افتتاح پارک فناوری در مشهد طی اردیبهشت سال آینده، یادآور شد: هدف از ایجاد این پارک، توانمندسازی شرکت‌های نوپا و اشتغال‌زایی برای فعالان عرصه ارتباطات بوده، همچنین ساختمان این پارک به سازمان مربوطه تحویل داده شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایجاد این پارک را در مشهد بعد از پایتخت دانست و متذکر شد: این پارک ویژه شرکت‌هایی است که کسب و کار خود را تازه آغاز کرده‌اند، همچنین، آنها می‌توانند با سرمایه‌گذاری 5 میلیارد ریال وارد این کار شده، با 50 میلیارد ریال دستاورد از پارک فناوری خارج شوند.

آذری جهرمی، ارائه خدمات و تسهیلات با دیدگاه کسب و کارهای نوپا را از جمله مهم‌ترین وظیفه پارک فناوری در مشهد دانست و اضافه کرد: این پارک می‌تواند از طریق تقویت شرکت‌های خدماتی، در بخش اقتصاد و اشتغال نقش مهمی ایفا کند.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌ای میان استانداری‌ها، دستگاه‌های اجرایی، بخش خصوصی و شرکت‌های خدمات ارتباطی در فروردین سال جاری، بیان کرد: این موضوع با هدف اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی و توسعه کسب و کار صورت گرفته است.

گفتنی است؛ 727 پروژه مخابراتی افتتاح شده در خراسان رضوی برای 20 هزار و 500 نفر فرصت اشتغال فراهم کرده است.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه