وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: ایجاد 150 هزار شغل جدید در فضای مجازی در سال گذشته/ شرکت‌ها و مجموعه‌های فعال در این عرصه باید مورد حمایت جدی قرار بگیرد و این مهم مورد توجه دولت است

آذری جهرمی از ایجاد 150 هزار شغل جدید در فضای مجازی خبر داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: ایجاد 150 هزار شغل جدید در فضای مجازی در سال گذشته/ شرکت‌ها و مجموعه‌های فعال در این عرصه باید مورد حمایت جدی قرار بگیرد و این مهم مورد توجه دولت است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، فناوری‌های نوین را فرصتی برای رونق اقتصاد و پیشرفت کشور دانست و تصریح کرد: انفعال در این حوزه و مبارزه با فناوری‌های نوین کشور را در آینده آسیب‌پذیر می‌کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، محمدجواد آذری‌جهرمی دوشنبه‌ شب (16 بهمن سال جاری) در نشستی با حضور فعالان حوزه فناوری اطلاعات استان یزد با تأکید بر اینکه شغل‌ها و فعالیت‌ها خدماتی سهم قابل‌توجهی در اقتصاد دنیا پیدا کرده‌اند و توجه به این حوزه برای رونق اقتصاد امری ضروری است، تصریح کرد: این عرصه علاوه بر درآمدزایی‌های خوبی که دارد می‌تواند اشتغال فراوانی را نیز ایجاد کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقش ویژه فناوری‌های نوین در این حوزه اشاره کرد و یادآور شد: توسعه خدمات بر بستر فناوری اطلاعات کلیدی مهم به نام خلاقیت دارد.

وی با اشاره به اینکه به گواه آمارهای جهانی، کشور ایران از بهترین نیروی انسانی ازلحاظ مهارت‌های فنی و خلاقیت در منطقه برخوردار است، اظهار داشت: این مزیت باید در حوزه فناوری اطلاعات و ایجاد و توسعه مشاغل خدماتی مورداستفاده قرار بگیرد.

آذری‌جهرمی با تأکید بر اینکه طی سال‌های گذشته فضای مجازی، 150 هزار شغل جدید را در کشور به وجود آورده؛ اذعان کرد: بااین‌وجود ظرفیت‌های بسیار بیشتری در این عرصه در کشور وجود دارد و در راستای استفاده از این ظرفیت‌ها اکوسیستم لازم در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات باید در کشور ایجاد شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه زیرساخت‌های لازم رشد و توسعه این حوزه در کشور فراهم نبود و دولت از سال 93 در این راستا فعالیت‌ها مؤثری را آغاز کرد، بیان داشت: حرکت در توسعه زیرساخت‌های ارتباطاتی، به‌خودی‌خود زیرساخت‌های موردنیاز بسیار از بخش‌های دیگر را نیز فراهم می‌کند.

این مقام مسئول در ادامه با تأکید بر اینکه دنیا در حال حرکت به سمت اشتغال‌های دیجیتال است و در این عرصه، اینترنت اشیا در آینده تحولات عظیمی را به وجود خواهد آورد، تصریح کرد: فناوری‌های نوین فرصت رشد کشور را فراهم می‌کند و باید موردتوجه قرار بگیرد.

آذری‌جهرمی با تأکید بر اینکه باوجود تهدیدات این حوزه، فرصت‌ها و مزیت‌ها بسیار فراوانی در عرصه فناوری‌های نوین وجود دارد و قطعاً اقتصاد دیجیتال در کشور تغییرات فراوانی را در اقتصاد و سبک زندگی مردم به وجود خواهد آورد، خاطرنشان کرد: انفعال در این حوزه، ما را در آینده به کشوری دنباله‌رو سایر کشورها پیشرفته تبدیل خواهد کرد و قطعاً این مهم آسیب‌های فراوانی را برای کشور به همراه خواهد داشت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابیان اینکه مبارزه با فنّاوری نتیجه خوبی نخواهد داشت و ترویج گفتمان اقتصاد دیجیتال باید مورد جدی فعالان این عرصه قرار بگیرد، بیان داشت: شرکت‌ها و مجموعه‌های فعال در این عرصه باید مورد حمایت جدی قرار بگیرد و این مهم موردتوجه دولت است.

وی یادآور شد: در این حوزه ابتدا باید سهم بازار داخل را تثبیت کنیم و سپس به دنبال بازارهای خارج از کشور برویم.

آذری‌جهرمی در پایان با تأکید مجدد بر ضرورت گفتمان سازی و فرهنگ‌سازی در این عرصه، یادآور شد: با ظرفیت‌های فراوانی که در حوزه فناوری اطلاعات در کشور وجود دارد و با بهره‌گیری از نیروهای جوان، توجه و سرمایه‌گذاری در این حوزه می‌تواند رونق اقتصادی و پیشرفت کشور را در آینده را به دنبال داشته باشد.

گفتنی است افتتاح چند پروژه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان و شرکت در جلسه شورای راهبردی فناوری اطلاعات استان از دیگر برنامه‌های آذری‌جهرمی و معاونانش در روز سه‌شنبه است.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه