تاسیس شرکت تولید تراشه توسط اینتل

رنه جیمز رئیس سابق شرکت اینتل شرکت جدیدی برای تولید تراشه به نام Ampere تاسیس کرده است. این شرکت در اولین گام تراشه های سرور مبتنی بر معماری ARM تولید کرده است.

تاسیس شرکت تولید تراشه توسط اینتل

رنه جیمز رئیس سابق شرکت اینتل شرکت جدیدی برای تولید تراشه به نام Ampere تاسیس کرده است. این شرکت در اولین گام تراشه‌های سرور مبتنی بر معماری ARM تولید کرده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، تراشه جدید این شرکت 64 بیتی و از نوع v8-A است و سرعت آن به 3.3 گیگاهرتز می‌رسد. یک ترابایت حافظه از جمله دیگر ویژگی‌های این تراشه 125 واتی است.

این مدیر زن سابق اینتل معتقد است تاسیس یک شرکت تازه تولید تراشه فرصت تازه ای است و طراحی و عرضه تراشه‌های جدیدی را ممکن می‌کند که تا به حال وجود نداشته اند و لذا وی تصمیم گرفت تا این چالش را بپذیرد.

هنوز قیمت این تراشه و برخی جزئیات فنی دیگر ان اعلام نشده ولی شرکت سازنده مدعی است سرعت عملکرد و کیفیت این تراشه در حد بسیار مطلوبی است و می‌تواند تراشه‌های رقیب را پشت سر بگذارد.

Ampere مورد پشتیبانی شرکت خصوصی Carlyle Group نیز هست که رنه جیمز قبلا در آن شاغل بوده است. البته میزان حمایت مالی شرکت‌های خصوصی و تجاری از این شرکت نوپا اعلام نشده است.