سامسونگ به طور رسمی بیانیه‌ داد: دخالتی در روند تحویل گوشی‌ها نداشتیم

شرکت سامسونگ با سوءتفاهم عنوان‌کردن رفتار توهین‌آمیز با ورزشکاران ایرانی المپیک زمستانی در بیانیه‌ای گفت: سامسونگ دخالتی در روند بررسی کمیته بین‌المللی المپیک برای تحویل این گوشیها به ورزشکاران ایرانی نداشت.

سامسونگ به طور رسمی بیانیه‌ داد: دخالتی در روند تحویل گوشی‌ها نداشتیم

شرکت سامسونگ در پی برخورد توهین آمیز و زننده ای که با ورزشکاران ایرانی بازیهای المپیک زمستانی شد، طی بیانیه ای رسمی اعلام کرد:

به گزارش عصر ارتباط به نقل از تسنیم، شرکت سامسونگ الکترونیکس بیش از چهار هزار گوشی ویژه المپیک پیونگ چانگ 2018 (نسخه ای خاص از گوشی گلکسی نوت 8) را به کمیته بین المللی المپیک و کمیته برگزاری المپیک 2018 تحویل داده است. هرچند سامسونگ دخالتی روند بررسی کمیته بین المللی المپیک برای تحویل این گوشیها به ورزشکاران ایرانی نداشت، اما برای جلوگیری از هرگونه سوتفاهم به صورت فعال اطلاعات لازم را در اختیار این کمیته قرار داده است. اکنون خوشحالیم که می شنویم کمیته بین المللی المپیک در نهایت به این تصمیم رسیده است که گوشی ویژه المپیک پیونگ چانگ 2018 را در اختیار ورزشکاران ایرانی قرار دهد.

شرکت سامسونگ ایران پیش از این حمایت کامل خود از حضور ایران در این بازیها را با اعزام تیمی ده نفره از نمایندگان کشورمان برای حمل مشعل المپیک ثابت کرد، این تیم متشکل از نه چهره الهام بخش و موفق ایرانی بود که با پرچمداری بهرام رادان بازیگر پرآوازه و محبوب کشورمان به کره جنوبی سفر و کنار نمایندگان کشورهای مختلف در مراسم حمل مشعل المپیک شرکت کردند. این حرکت سامسونگ که در قالب مسئولیتهای اجتماعی این شرکت انجام شده استقبال گسترده ورزش دوستان ایرانی را به همراه داشت.

سامسونگ همواره خانواده ایرانی خود را به عنوان بخشی از هویت جهانی خویش به رسمیت شناخته و به آنها احترام کامل گذاشته است و در این جریان نیز نگرانی به جای مردم ایران را به اطلاع کمیته بین المللی المپیک و  دیگر مسئولان این بازیها رسانده است.

ما از نظرات کاربران ایرانیمان قدردانی کرده و همواره تمامی تلاش خود را برای حل هرگونه مشکلی به کار خواهیم بست ، حتی اگر خودمان نقشی در آن نداشته باشیم.

حضور و تعهد ما در ایران و نوع عملکردمان در این کشور نشان می دهد تا چه حد حقوق تمامی افراد را برای دسترسی برابر و واقعی به فناوری به رسمیت میشناسیم.