درایوهای جامد پلکستور، جایگزینی برای هارددیسک

درایو جامد سری M8V با رابط SATA، محصول پلکستور مخصوص کسانی است که در پی سرعت با بودجه‌ای مناسب هستند.

درایوهای جامد پلکستور، جایگزینی برای هارددیسک

مدت زیادی است که در دنیای ذخیره‌سازی، هارد دیسک‌ها با حجم‌های متفاوت یکه‌تازی می‌کنند ولی دوره افول آنها بسیار نزدیک‌تر از آن است که انتظارش را داشته باشیم. شرکت پلکستور به عنوان یکی از تولیدکنندگان SSD در جهان، اکنون درایو جامد سری M8V را با رابط SATA معرفی و تولید کرده است. این سری بیشتر برای کسانی که درپی سرعت به مراتب بسیار بالاتر از هارد دیسک‌های رایج با بودجه‌ای اقتصادی هستند بسیار مناسب است.
به گزارش عصر ارتباط، M8V با استفاده از تراشه‌های 64 لایه‌ای با فناوری 3D TLC NAND تولید شده است و کنترلر Silicon Motion SM2258 وظیفه اعمال کنترلی به تراشه‌های حافظه را بر عهده دارد. 
سری M8V با سه حجم مختلف 128، 256 و 512 گیگابایتی عرضه می‌شود و سرعت خواندن و نوشتن هر یک به ترتیب حداکثر 560/400 MB/s، 560/510 MB/s و برای مدل 512 گیگابایتی 560/520 MB/s خواهد بود. 
سری M8V مانند سایر مدل‌های این شرکت از فناوری‌های PlexNitro، PlexCompressor، PlexTurbo و TurboSpeed به طور کامل پشتیبانی می‌کند و عملکردی بسیار بالاتر از اعداد و ارقام ذکر شده را برای کاربر به همراه خواهد داشت.
همچنین به لطف فناوری LDPC اطلاعات به طور دقیق ذخیره شده و از دست رفتن داده‌های ارزشمند در این سری غیر ممکن خواهد بود.
سری M8V سازگار با رابط‌های  SATA 6Gb/s،SATA 3Gb/s  و  1.5 Gb/s است و برای ارتقای هارد دیسک خصوصاً لپ‌تاپ‌ها بسیار مناسب است.