این 4 برند گوشی را از طریق "سامانه همتا" فعال‌سازی کنید!

هر شخص پس از خریداری تلفن همراه (نو یا کارکرده) باید از طریق سامانه همتا با واردکردن شماره IMEI، کد فعال‌سازی و شماره سیم‌کارت، گوشی خود را ثبت کند.

این 4 برند گوشی را از طریق "سامانه همتا" فعال‌سازی کنید!

هر شخص پس از خریداری تلفن همراه (نو یا کارکرده) باید از طریق سامانه همتا با واردکردن شماره IMEI، کد فعال‌سازی و شماره سیمکارت، گوشی خود را ثبت کند.

به گزارش عصر ارتباط، کمیته اطلاع رسانی رجیستری اعلام کرد: با توجه به تعدد سوالات مطرح شده درمورد فعال‌سازی، ذکر چند نکته ضروری است:

فعالسازی، فرآیندی است که منجر به برقراری اتصال میان تلفن همراه و شبکه می‌شود. هر شخص پس از خریداری تلفن همراه (نو یا کارکرده) باید از طریق سامانه همتا با واردکردن شماره IMEI، کد فعال‌سازی و شماره سیمکارت، گوشی خود را ثبت کند.

افرادی که از روز شنبه مورخ 14 بهمن اقدام به خرید تلفن همراه (نو یا کارکرده) با برندهای اپل، بلک بری، موتورولا و گوگل پیکسل کنند، ملزم به انجام فرآیند فعالسازی خواهند بود.

طریقه فعال‌سازی تلفن‌های همراه نو و کارکرده (دست دوم) یکسان است. تنها تفاوتی که در پروسه فعالسازی آنها وجود دارد در نوع کد_فعالسازی است. کد فعالسازی تلفن‌های همراه آکبند، به صورت اسکرچ شده برروی کارت گارانتی یا روی جعبه تلفن همراه درج شده است. درحالی‌که کد فعالسازی برای گوشی‌های کارکرده پس از انجام فرآیند انتقال مالکیت توسط شخص فروشنده، به‌صورت پیامک از طرف سامانه همتا به شماره سیم‌کارت شخص خریدار ارسال می‌شود. شخص خریدار پس از دریافت کد فعالسازی، می‌تواند تلفن همراه را برای شماره سیم‌کارت خود فعال کند.

تلفن‌های همراه در حال استفاده که در دوره رویت و تا قبل از مشمول شدن، سابقه‌ای از فعالیت آن در شبکه رویت شده باشد، به‌عنوان دستگاه مجاز شناخته شده و می‌تواند به‌صورت دائم از شبکه‌های اپراتوری سرویس بگیرد و احتیاجی به فرآیند فعالسازی نخواهد داشت.

مراحل رجیستری گوشی با کد IMEI

پس از استعلام اصالت گوشی و چک کردن یکسان بودن کد IMEI ثبت‌شده روی جعبه با کدی که روی بسته‌بندی مشاهده می‌کنیم، نوبت به فعال کردن یا رجیستری گوشی می‌رسد. برای فعال کردن یا رجیستری گوشی‌ هوشمند مورد نظر باید یک کد فعالسازی توسط فروشنده در اختیار خریدار قرار بگیرد. این کد فعالسازی ۶ رقمی و یکبار مصرف است. برای رجیستری می‌توان از سه روش ارسال پیامک، کد دستوری یا اپلیکیشن استفاده کرد.

در ادامه روش فعالسازی از طریق وارد کردن کد دستوری را تشریح می‌کنیم:

ابتدای کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره‌گیری کنید.

عدد مربوط به گزینه‌ی فعالسازی را وارد کنید.

سیستم از شما کد IMEI می‌خواد که آن را در کادر مربوطه وارد کنید.

در مرحله‌ی بعد کد فعالسازی را وارد کنید.

در این مرحله باید شماره‌ی تلفن سیم‌کارت دستگاهی را که قصد فعالسازی آن را دارید، وارد کنید.

اطلاعات واردشده را تأیید کنید.

در مرحله‌ی آخر، پیامی دریافت خواهد کرد که موفقیت آمیز بودن فرایند رجیستری را اعلام می‌کند.

نقد و بررسی بازی