احداث سالانه بیش از 10 هزار دفتر ICT در کشور

عضو هیأت مدیره شرکت ملی پست از احداث سالانه بیش از 10 هزار دفتر ICT در کشور خبر داد.

احداث سالانه بیش از 10 هزار دفتر ICT در کشور

غلامرضا نجاری در مراسم افتتاح شرکت پست شهرستان هرسین به مناسبت دهه‌ فجر گفت: ‌وظایف اصلی شرکت پست در دو بخش کالا و خدمات‌ الکترونیکی خلاصه می‌شود.

عضو هیأت مدیره شرکت ملی پست تصریح کرد: در کرمانشاه حدود 90 درصد تجارت الکترونیکی در بخش واردات و 100 درصد آن صادرات است، در حالی که در این استان به عنوان پایلوت باید قابلیت خریداری کالای استان توسط مناطق همجوار در منطقه ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: مسؤولیت در زمینه فعالیت‌های خدماتی باید در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان و جوانان بومی منطقه قرار گیرد.

نجاری افزود: رئیس شرکت ملی پست با پنج کشور به ویژه ارمنستان، آذربایجان، عراق، افغانستان و ... تفاهمنامه تجارت فی‌مابین منعقد کرده است.

به گفته این مسؤول، طی روزهای گذشته جلسه خوبی با پارک علم و فناوری در کرمانشاه برگزار شد تا از ظرفیت و قابلیت‌های استان استفاده شود.

وی ادامه داد: بیش از 10 سال به عنوان مدیرکل استان فارس در کشور خدمات‌رسانی کردم و طی این سال‌ها همه تلاشم استفاده از ظرفیت پشت‌بام این مرکز برای تولید انرژی خورشیدی بود که محقق نشد، اما امروز استان کرمانشاه توانسته این مهم را به منصه ظهور بگذارد که جای قدردانی دارد.

به گفته نجاری، تکلیف شرکت ملی پست در برنامه ششم توسعه مبنی بر احداث سالانه بیش از 10 هزار دفتر ICT در کشور است که در راستای توسعه و ارائه محصولات پستی در روستا‌ها به عنوان محلی برای مرکز تولید و عرضه کالاهای مرسوله در کل کشور باشد.

عضو هیأت مدیره شرکت ملی پست گفت:‌ استان کرمانشاه با توجه به پتانسیل‌هایش در هر زمینه‌ای می‌تواند به عنوان پایلوت معرفی شود و برای اجرای خدمات پستی، مشارکتی، نیابتی و ... قابلیت‌های خوبی در شرکت پست و سایر بخش‌های استان وجود دارد.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه