همه نیازهای زیرساختی حوزه ارتباطات در جزیره قشم برطرف می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه‌ریزی اساسی برای رفع کلیه نیازهای زیرساختی حوزه ارتباطات در جزیره قشم خبر داد و گفت: امروز بیش از 30 میلیارد تومان پروژه ارتباطی و زیرساختی در قشم افتتاح شد.

همه نیازهای زیرساختی حوزه ارتباطات در جزیره قشم برطرف می‌شود

محمود واعظی ظهر امروز در حاشیه بهره‌برداری از پروژه‌های ارتباطی جزیره قشم اظهار کرد: هدفم از سفر به استان هرمزگان، ارائه گزارشی از خدمات دولت یازدهم در بخش‌های مختلف به مردم این استان است و از سوی دیگر برنامه‌‌ریزی شده تا 590 پروژه ارتباطی و زیرساختی را با سرمایه‌گذاری بیش از 90 میلیارد تومان مورد بهره‌برداری قرار گیرد.


وی افزود: مرکز فضایی قشم از جمله مهم‌ترین پروژه‌هایی است که در این سفر به بهره‌برداری رسید و دومین مرکز مدیریت زمینی فعالیت‌های فضایی کشورمان است و امیدواریم این مرکز با همتی که در مجموعه استان و مدیریت منطقه آزاد قشم وجود داشته، به عنوان یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های فضایی، پژوهشی و علمی کشور در حوزه فضا مطرح شود و در خدمت سرمایه‌های علمی کشور قرار گیرد.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: برای ساخت مرکز فضایی قشم در مجموع بیش از 10 میلیارد تومان تاکنون هزینه شده و برنامه‌ریزی بسیار خوبی برای آینده صورت گرفته است.

واعظی به راه‌اندازی زیرساخت‌های نسل سوم و چهارم تلفن‌همراه در جزیره قشم و ایجاد زیرساخت‌های توسعه ارتباطی و اینترنتی بر بستر وای‌فای با سرمایه‌گذاری 21 میلیارد تومان اشاره کرد و گفت: در این سفر از این تجهیزات نیز بهره‌برداری می‌کنیم.

وی از افتتاح بیش از 59 میلیارد تومان پروژه ارتباطی در سراسر استان هرمزگان نیز خبر داد و عنوان داشت: نیازمندی‌های استان در حوزه‌های مختلف را در این سفر مورد ارزیابی قرار خواهیم داد تا در آینده برای آن برنامه‌ریزی کرده و آنها را تأمین کنیم.

وزیر ارتباطات از برنامه‌ریزی اساسی برای رفع همه نیازهای زیرساختی حوزه ارتباطات در جزیره قشم خبر داد و گفت: امروز بیش از 30 میلیارد تومان پروژه ارتباطی و زیرساختی در قشم افتتاح شد و این روند را با جدیت در سراسر هرمزگان و جزایر آن ادامه خواهیم داد.

واعظی توسعه زیرساخت‌های ارتباطی را زمینه‌ساز کسب و کار جدید و اشتغال مطلوب در جزایر با همکاری سازمان منطقه آزاد قشم دانست و افزود: مناطق آزاد بستر خوبی برای سرمایه‌گذاری در حوزه تجارت‌های مبتنی بر اینترنت هستند که برای توسعه آنها، گام‌های خوبی را شروع کرده‌ایم.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه