تامین امنیت المپیک زمستانی با پهبادهای شکارچی!

کره جنوبی در حال انجام یک‌سری اقدامات امنیتی با تکنولوژی بالا برای حفظ امنیت بازی‌های المپیک زمستانی 2018 است.

تامین امنیت المپیک زمستانی با پهبادهای شکارچی!

 کره جنوبی برای تامین امنیت مسابقات المپیک زمستانی 2018 پیونگ‌چانگ از پهپادهایی استفاده می‌کند که پهپادهای متجاوز را شکار می‌کنند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، پهپادهایی که می‌توانند پهپادها و هواپیماهای بدون سرنشین را با استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره شناسایی و دستگیر کنند، از جمله تکنولوژی‌هایی هستند که در این رویداد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پهپادهای شکارچی مجهز به فناوری تشخیص چهره به عنوان بخشی از مجموعه اقدامات امنیتی پیشرفته در المپیک زمستانی کره جنوبی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

این روزها مانند تمام رویدادهای مهم عمومی، امنیت در کره جنوبی مسئله مهمی است. اما شاید برای اولین بار است که تمرکز بر حفاظت هوایی یک جمعیت بزرگ گذاشته شده است.

برای انجام این کار، نیروهای امنیتی بازی‌های المپیک زمستانی، هواپیماهای بدون سرنشین تاکتیکی یا پهپادها را برای جستجوی پهپادهای تروریستی مستقر خواهند کرد.

این ترس وجود دارد که حملات بالقوه ناشی از پهپادهای مجهز به بمب وقوع پیدا کند.

پهپادهای امنیتی که توسط پلیس کره جنوبی و نیروهای مسلح این کشور اداره می‌شوند، می‌توانند تهدیدات بالقوه هوایی را از بین ببرند.

کره جنوبی همچنین یک هواپیمای بدون سرنشین تاکتیکی را اعزام خواهد کرد که بر روی جمعیت پرواز خواهد کرد و رفتار جمعیت را کنترل می‌کند. گزارش شده است که این هواپیما با دوربین با وضوح بالا و تشخیص چهره مجهز شده است.

تامین امنیت المپیک زمستانی با پهبادهای شکارچی!

این هواپیماهای تاکتیکی قادر خواهند بود تا اقدامات را بر روی زمین از ارتفاع 150 تا 200 متری ثبت کنند. اگر این هواپیما یک رفتار غیر عادی را میان جمعیت تشخیص دهد، می‌تواند یک هشدار برای نیروهای مستقر در آن منطقه ارسال کند.

علاوه بر سیستم نظارتی پهپادها از فراز آسمان، واحد امنیتی ضد تروریسم که انتظار می‌رود آمادگی کامل برای بازی‌های المپیک زمستانی را داشته باشد، دارای سه وسیله نقلیه جستجوی اشعه ایکس است. این وسایل نقلیه با تکنولوژی فوق‌العاده بالا به خیابان‌ها می‌آیند و با استفاده از اشعه ایکس تلاش می‌کنند تا افراد یا سلاح‌های پنهان شده را شناسایی کنند.

کره شمالی گروهی از ورزشکاران خود را به بازی‌های امسال فرستاده است که این مسئله خود احتمال حمله از طرف کره شمالی را کاهش داده است. با این وجود، تیم امنیتی ریسک نمی‌کند. بیش از 50 هزار پرسنل در سراسر بازی‌ها به کار گرفته شده‌اند تا اطمینان حاصل شود که بازی‌ها با امنیت کامل برگزار شوند.

امنیت در همه رویدادها، در فرودگاه‌ها و جاذبه‌های مهم عمومی مانند مراکز خرید فراهم خواهد شد.

تلاش‌های کره جنوبی برای برگزاری یک رویداد امن و حرفه‌ای در سایر نقاط جهان مورد توجه قرار گرفته است. "الیزابت مک‌آلیر"، از سرویس امنیتی دیپلماتیک وزارت امور خارجه آمریکا گفت: اگر دولت ایالات متحده آمریکا این بازی‌ها را ایمن نمی‌شمرد، ما در اینجا حضور نمی‌داشتیم. دولت میزبان و مسئولان تامین امنیت کارشان را به نحو احسن انجام می‌دهند.

ایالات متحده آمریکا حدود 200 ورزشکار به همراه 100 نفر از نمایندگان امنیتی وزارت امور خارجه آمریکا به کره جنوبی می‌فرستد.

"کوین ویلیامز"، مامور ویژه آمریکایی به رسانه‌ها گفت: ما همیشه برای مواجهه با تهدیدات احتمالی برنامه داریم، حتی کوچکترین مسائل. مثلا یک آتش‌سوزی در یک محل می‌تواند یک تهدید باشد.

وی افزود: در حال حاضر این بزرگترین رویداد ورزشی در جهان است، به خصوص با وجود تمام طرفدارانی که از کشورهای مختلف وارد می‌شوند، که این خود یکی دیگر از عناصر عدم اطمینان است در مورد آنچه که احتمالا ممکن است برای ورزشکاران یا طرفداران و یا عموم مردم رخ دهد.

نقد و بررسی بازی