بهره‌برداری از فاز اول پارک فناوری استان مرکزی

با حضور معاون پژوهشی وزیر علوم، فاز اول پروژه جامع پارک فناوری استان مرکزی به بهره‌برداری رسید.

بهره‌برداری از فاز اول پارک فناوری استان مرکزی

فاز نخست سایت اصلی پارک علم و فناوری استان مرکزی با حضور دکتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، عملیات اجرایی این سایت با ٤ بلوک در مساحتی به وسعت ١١ هکتار از سال ١٣٨٥ آغاز شد و پس از ١٠ سال با اعتبار حدود ١٥ میلیارد تومان از منابع ملی و درآمدهای اختصاصی پارک علم و فناوری استان مرکزی در کیلومتر ۵ جاده اراک خمین افتتاح شد.

دکتر محمد رفیعی، رییس پارک علم و فناوری استان مرکزی در این باره  گفت: فاز نخست این مجموعه در فضایی به وسعت هشت هزار و ٥٠٠ متر مربع احداث شده است که ظرفیت استقرار ١٧٠ شرکت دانش‌بنیان را داراست و با مصوبه هیات امنای پارک به شرکت‌های "های‌تک" واگذار می‌شود.

وی افزود: فاز دوم این سایت به آزمایشگاه و کارگاه اختصاص خواهد یافت، در حال حاضر آزمایشگاه‌های جذب اتمی، برق، شیمی، مواد و متاگرافی و مکانیک در این سایت فعال است و در فاز دوم زمینه توسعه فعالیت این آزمایشگاه‌ها فراهم خواهد شد، بهره‌برداری از این فاز در خرداد ماه سال آینده انجام می‌شود.

به گفته وی، در حال حاضر ٧۱ شرکت دانش‌بنیان در استان فعالیت دارد که ۴۵ شرکت از این تعداد در پارک مستقر است و این فضا و سایت جدید به نوعی پوسته شکنی برای پارک به جهت استقرار بیشتر شرکت‌ها به شمار می‌رود. 

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه