شبیه‌سازی محیط گلخانه‌ برای گیاهان، با اپلیکیشن

با عرضه یک برنامه جدید تلفن همراه به نام اسمارت ترا، می‌توان کنترل نور، صدا و سیستم آبیاری گلخانه ها را هوشمند کرد تا گیاهان حس کنند واقعا در محیط طبیعی زندگی می‌کنند.

شبیه‌سازی محیط گلخانه‌ برای گیاهان، با اپلیکیشن

نصب گلخانه‌های کوچک شیشه‌ای در بسیاری از خانه‌های آپارتمانی متداول است، اما سرحال و شاداب نگهداشتن گیاهان این گلخانه‌ها در درازمدت کار ساده‌ای نیست.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، یک سیستم هوشمند جدید به نام "اسمارت ترا" با استفاده از برنامه تلفن همراه خود می‌تواند حس زندگی در محیط طبیعی را برای انواع گیاهان به وجود آورد.

گلخانه‌های طراحی شده بر مبنای استفاده از این برنامه مجهز به سقف خاصی هستند که در آنها ردیفی از لامپ‌های نوری به منظور شبیه سازی باد و باران و طلوع و غروب خورشید برای گیاهان و همین طور لذت بردن افراد تعبیه شده است.

ابعاد این گلخانه ۵۳ در ۳۸.۷ در ۲۵ سانتیمتر و ظرفیت آن ۳۸ لیتر است. نصب تعدادی حسگر در گلخانه یادشده، گردش برنامه ریزی شده هوا و آب به طور خودکار در کل سیستم را در صورت نیاز ممکن می‌کند و اکوسیستم مطلوبی را در کل این محیط ایجاد می‌کند.

با پمپاژ آب از پایین به بالای این گلخانه، امکان فروریختن آب به شکل بارش باران هم وجود دارد. برنامه تلفن همراه اسمارت ترا از طریق بلوتوث به گلخانه متصل می‌شود و با اندروید و آی او اس سازگاری دارد. از این طریق دریافت آنی اطلاعات مربوط به دما، رطوبت و غیره از گلخانه ممکن است. همچنین این برنامه به کاربران در مورد ضرورت آب دادن یا کود دادن به گیاهان هم اطلاع رسانی می‌کند. قیمت این گلخانه که از سال ۲۰۱۹ به بازار می‌آیند ۲۷۹ دلار خواهد بود.