فروش قابل توجه گوشی "پیکسل" گوگل در سال 2017

به تازگی گزارشی منتشر شده که بر اساس آن در سال 2017، 3.9 میلیون گوشی گوگل پیکسل به فروش رفته است. 

فروش قابل توجه گوشی

گوگل در اوایل این ماه گزارش مالی خود را منتشر و اعلام کرد که فروش گوشی‌های هوشمند آن در سال 2017 نسبت به سال 2016 دو برابر شده است، البته این شرکت آماری را منتشر نکرد. به تازگی یکی از بزرگترین شرکت‌های تحلیل کننده بازار یعنی IDC آمار مربوط به میزان فروش گوشی پیکسل گوگل را منتشر کرده است.

به گزارش عصر ارتباط، بر اساس گفته مدیر بخش تحقیقات IDC، آقای Francisco Jeronimo، در سال گذشته 3.9 میلیونگوشی گوگل پیکسل به فروش رفته است. این تحلیلگر گفته گوگل مبنی بر فروش دو برابری پیکسل نسبت به سال 2016 را تایید کرده است.

گوگل برای رهبری بازار گوشی‌های هوشمند باید تلاش بیشتری کند. در حال حاضر گوشی گوگل پیکسل در بسیاری از کشورها به فروش نمی رود که دلیل آن استراتژی گوگل است. به نظر می رسد غول جستجوی اینترنتی خواهان رشد آهسته در بخش تولید سخت افزار است.

در گزارش IDC علاوه بر اعلام میزان فروش گوشی گوگل پیکسل، آمار مربوط به میزان فروش اسنشال فوننیز منتشر شده است. بر اساس اعلام این شرکت، فروش اسنشال فون در سال 2017 برابر با 88 هزار واحد بوده است. با توجه به این موضوع که اسنشال فون اولین گوشی هوشمند تولیدی شرکت تحت مدیریت اندی رابین بوده، نمی توان در رابطه با این آمار انتقاد زیادی را متوجه آن ساخت.

اسنشال فون از زمان عرضه به بازار با مشکلات زیادی مواجه شده و حتی این شرکت برای افزایش فروش اسنشال فون در چند مرحله قیمت آن را کاهش داد. اگر محصول بعدی این شرکت فروش مناسب تری را در بازار تجربه نکند، احتمال خروج این برند از بازار گوشی‌های هوشمند در چند سال آینده وجود دارد. 

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه