هشدار جهانی به سازمان‌های دولتی برای خطر هک ارزهای دیجیتال!

متخصصان امنیتی به تازگی به تمامی سازمان‌های دولتی در جهان هشدار داده‌اند که مراقب بدافزارهای استخراج‌کننده ارزهای دیجیتالی برروی وب‌سایت‌های خود باشند.

هشدار جهانی به سازمان‌های دولتی برای خطر هک ارزهای دیجیتال!

در چند سال اخیر ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیاری همچون بیت کوین، مونرو و ریپل از محبوبیت و استقبال بی‌نظیری برخوردار شدند و همین امر موجب شده است کاربران بسیاری به کسب درآمد و پول در فضای مجازی روی آورند که این خود دلیل محکمی بود برای آنکه تعداد زیادی از اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌هایی که پلت فرم و بستر مناسبی برای استخراج این ارزهای دیجیتالی فراهم می‌کردند، مانند قارچ در فضای اینترنت رشد کنند.

یبه گزارش عصر ارتباط به نقل از وب سایت هکرنیوز، ک ماه پیش بود که از سوی کارشناسان و متخصصان امنیتی اعلام شد که بدافزاری را کشف کرده‌اند که قادر است کاربران را در وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف به دانلود و نصب نرم‌افزاری که ارز دیجیتالی استخراج می‌کند، تشویق ‌کند تا بدین ترتیب اطلاعاتشان را به سرقت ببرد.

بسیاری از هکرها و مجرمان سایبری به منظور استخراج بیت کوین ماینینگ، از حساب‌های کاربری، مرورگرهای اینترنتی و دستگاه‌های متصل به اینترنت کاربران (گوشی همراه و رایانه) بدون اجازه آنها به منظور استخراج ارز مجازی سوءاستفاده کرده‌اند و این امر مشکلات و چالش‌های متعددی را برای کاربران در فضای اینترنت به وجود آورده است.

اندکی قبل هم کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری و فناوری، به تمامی کاربران در فضای مجازی هشدار دادند که آن دسته از کاربرانی که از گوشی‌هایی با سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند، از آسیب‌پذیری بالاتری برخوردارند و بدافزارهای کشف شده توانایی نفوذ و استخراج ارزهای دیجیتالی بسیاری از جمله ریپل، مونرو و بیت کوین را از آن طریق دارند.

این بدافزارها پس از نفوذ به دستگاه الکترونیکی شخص قربانی، کنترل و مدیریت گوشی و رایانه مورد نظر را به صورت کامل در اختیار گرفته و به تمامی اطلاعات موجود در آن دسترسی پیدا می‌کنند و بدین ترتیب هکرها و مجرمان سایبری قادر خواهند بود، به راحتی به اطلاعات مالی قربانیان از جمله کارت اعتباری و کیف پول ارزهای دیجتالی آن‌ها دست یافته و آن را سرقت کنند.

حالا متخصصان امنیتی بار دیگر در هشداری بسیار جدی‌تر به وب‌سایت‌های سازمان و شرکت‌های دولتی عنوان کرده‌اند که بدافزارهای استخراج‌کننده ارزهای دیجیتالی بسیار خطرناک‌تر و هولناک‌تر از آن چیزی هستند که تصور می‌شود. بنابراین لازم است تمامی رایانه‌ها و وب‌سایت‌های آنان مورد بازرسی دقیق‌تری قرار بگیرد تا از صدمات و نفوذ بدافزارهای مذکور در امان و مصون بمانند.