همکاری گوگل با پلیس برای کمک به قربانیان حملات جنایی

گوگل با همکاری پلیس آمریکا در حال آزمایش فناوری تازه‌ای است که به نیروهای امنیتی امکان می‌دهد موقعیت مکانی دقیق افرادی که با شماره ۹۱۱ تماس می‌گیرند را شناسایی کنند.

همکاری گوگل با پلیس برای کمک به قربانیان حملات جنایی

گوگل نزدیک به دو ماه است که فناوری را با همکاری پلیس آزمایش می‌کند که موقعیت مکانی کسانی که با 911 تماس گرفته‌اند ردیابی می‌کند.

به گزارش عصر ارتباط، همکاری گوگل با پلیس باعث شده است که ده‌ها هزار نفر از افرادی که باعث مزاحمت افراد شده‌اند را شناسایی و آنها را نجات دهند. 

تا قبل از این شناسایی موقعیت مکانی فرد تماس گیرنده با همکاری اپراتورهای مخابراتی صورت می‌گرفت اما با فناوری جدید گوگل تقریبا  80 درصد از تماس گیرندگان را  با شناسایی محل دقیقا استقرار جغرافیایی در عرض 30 ثانیه پیدا کرده‌اند.جالب است بدانید که اپراتورهای مخابراتی موقعیت تماس گیرنده‌گان را با خطاری 160 متر ارزیابی می‌کنند اما در این آزمایش گوگل این رقم به 36 متر کاهش یافته است. 

پلیس امریکا می گوید این تحول به شناسایی سریع‌تر افراد در معرض خطر می‌انجامد و از این طریق می‌توان هر سال حداکثر جان ده هزار نفر را نجات داد. با توجه به اینکه بسیاری از افرادی که با ۹۱۱ تماس می گیرند به زبان انگلیسی مسلط نیستند یا به علت شدت ترس و وحشت آدرس غلط می‌دهند، فناوری یادشده می تواند بسیار مثمر ثمر باشد. فناوری موقعیت یابی دقیق گوگل فعلا در ۱۴ کشور در دسترس است و استفاده کامل از آن توسط پلیس آمریکا تا قبل از پایان سال جاری میلادی آغاز می شود.