اتهام‌های جدی علیه شرکت هواوی

اتهام‌هایی جدی علیه شرکت هواوی حکایت از آن دارند که این شرکت برای به نمایش گذاشتن نرخ محبوبیت خود، خبرهای مبتنی بر نظرسنجی ها را جعل می کرده است .

اتهام‌های جدی علیه شرکت هواوی

 هواوی که لقب سومین سازنده گوشی‌های هوشمند جهان، را یدک می‌کشد ، وارد یک بازی خطرناک شده است. این شرکت که بسیاری از مدل‌های خود را دروب سایت‌های آنلاین مشهور به فروش می‌رساند ، متهم شده که برای افزایش محبوبیت خود دست به تقلب زده است.

اما ماجرا دقیقا از چه قرار است ؟

به گزارش عصر ارتباط، اگرچه این اتهامات به طور رسمی‌تایید نشده‌اند ، اما به نظر می‌رسد  یکی از چندین شرکای خرده فروشی هواوی  از طریق وب سایت Best Buy  تعدادی آمار و ارقام جعلی تولید کرده و عملا به خریداران خیانت می‌کند.

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد ، بررسی‌های جعلی نتیجه یک برنامه بتا  است  که کاربران را به سمت Mate 10 Pro  هل می‌دهند و در نتیجه نظرسنجی‌های جعلی  کاربران در بخش بازبینی صفحه نخست تبدیل به پرفروش ترین یا حتی محبوب ترین موبایل  می‌شود. بر این اساس وب سایت Best Buy  عملا در حال تخلف است.

این نتیحه بر اساس 70 مورد تخلف به مرحله اتهام رسیده ، گرچه تعداد تخلفات احتمالی بیش از این‌ها خواهد بود. از سوی دیگر در این وب سایت اکثر قریب به اتفاق کاربران از 5 یا 4.5 ستاره برای نشان دادن کیفیت گوشی استفاده کرده اند. این در حالی است که چنین چیزی عملا غیرممکن است.

نخستین پاسخ رسمی هواوی به  این تهامات این بود که موضوع را نوعی سوء تفاهم بین کاربران و شرکت تلقی کرد و در یک بیانیه  رسمی گفت:

"نخستین اولویت هوآوی همیشه مصرف کننده است. بنابراین ما  مشتریان را تشویق می‌کنیم که تجربیات خود را در خصوص انواع  دستگاه‌های ما با ما در میان بگذارند.  ما اعتقاد داریم که شیوه‌های مدرن و رسانه‌های اجتماعی زمینه را برای نظرسنجی‌های هرچه سریع تر فراهم می‌کند. با این حال، ما در حال تلاش برای حذف نظرات  آزمایشکنندگان نسخه  بتا هستیم که به نظر می‌رسد چندان معتبر نیستند."

درست است که گاهش اشتباهاتی در نظر سنجی‌ها رخ می‌دهد ، اما بسیاری از کارشناسان باور نمی‌کنند که این واقعا یک سوء تفاهم بوده و هواوی هیچ نقشی در جریان شکل دهی این تخلفات نداشته است.

درواقع کارشناسان تصور می‌کنند این بخشی از تلاش‌های هواوی برای تسخیر بازار موبایل به ویژه در ایالات متحده است.

سخنگوی Best Buy  نیز در خصوص این اتهامات گفت : "بررسی‌ها ی موجود در سایت ما برای مشتریان مهم است زیرا آنها نیاز دارند ابتدا تحقیق و سپس خرید  کنند ، اما نظرات باید مورد اعتماد و قانونی باشند. ما در حال بررسی موضوع هستیم.