ربات‌های قاتل، دغدغه‌ی این روزهای فرمانده سایبری آلمان

رئیس گروه فرماندهی سایبری آلمان طی اظهاراتی در کنفرانس امنیتی مونیخ وعده داد که این کشور هرگز از ربات های قاتل که با توانایی های چشمگیر خود امکان نابودی انسان ها را دارند، استفاده نکند.

ربات‌های قاتل، دغدغه‌ی این روزهای فرمانده سایبری آلمان

همزمان با رشد قابلیتهای هوش مصنوعی رباتها و افزایش درک آنها بسیاری از محققان بیم دارند که در آینده رباتها جان انسانها را تهدید کرده و به ابزاری برای نسل کشی و قتل عام مبدل شوند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، این رباتها می‌توانند در قالب سلاحهای خودکار برای کشتار دیگر انسانها به کار گرفته شوند. برخی کشورها تلاش برای تولید چنین رباتهایی را به طور مخفیانه آغاز کرده اند و بیم آن می‌رود که ملاحظات اخلاقی و سیاسی را در این زمینه کنار گذاشته و فجایعی بی سابقه را بر روی کره زمین رقم بزنند.

در تازه ترین نشست کنوانسیون سلاحهای متعارف در سازمان ملل، رهبران کشورهای جهان در مورد ممنوع سازی استفاده و تولید رباتهای قاتل که مقابله با آنها از نظر فنی بسیار دشوار است، به بحث نشستند و حالا در کنفرانس امنیتی مونیخ آلمان تصریح کرده که علاقه ای به تولید چنین سلاحهای مرگباری ندارد.

پیش از این استرالیا، کانادا، انگلیس هم مواضع مشابهی در مورد تولید رباتهای مرگبار اتخاذ کرده بودند. اما ایالات متحده آمریکا هنوز تمایلی به توقف تحقیق و بررسی در این زمینه از خود نشان نداده است و همین مساله درکنار دیگر رفتارهای خصمانه این کشور باعث شده جایگاه آن در افکار عمومی‌جهانیان به شدت تنزل پیدا کند.