هوش مصنوعی در خدمت اپلیکیشن تاکسی‌یاب

اگر چه شرکت سونی در زمینه ارائه خدمات تاکسی یاب هوشمند نام چندان شناخته شده‌ای نیست، اما قصد دارد با استفاده از فناوری هوش مصنوعی در این حوزه هم فعال شود.

هوش مصنوعی در خدمت اپلیکیشن تاکسی‌یاب

سونی در حال مذاکره با تعدادی از شرکت های تاکسیرانی برجسته در ژاپن است تا یک پلتفورم تاکسی یابی قدرتمند مبتنی بر هوش مصنوعی طراحی کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، این پلتفورم از الگوریتم ویژه ای بهره می گیرد که در زمینه فراخوان تاکسی برای اعزام به محل حضور مسافر و همین طور رساندن وی به مقصد به شاخص های متعددی مانند شرایط ترافیکی، وضعیت آب و هوا، حوادث غیرمترقبه و راه بندان های پیش بینی نشده و غیره توجه می کند.

هنوز مشخص نیست این خدمات از چه زمانی ارائه خواهد شد و آیا در کشورهایی به غیر از ژاپن نیز در دسترس خواهد بود. در ژاپن استفاده از خودروهای خصوصی و شخصی به عنوان تاکسی ممنوع است و لذا طرح تازه سونی از شانس بالایی برای موفقیت برخوردار است.

تویوتا در این زمینه رقابت جدی با سونی دارد و از جمله ۷۰ میلیون دلار بودجه به طراحی برنامه موبایلی به نام ژاپن تاکسی اختصاص داده که دسترسی سریع به تاکسی را با استفاده از خدمات هوش مصنوعی ممکن می کند.

نقد و بررسی بازی