تبادل اطلاعات فایل‌های اشیاء سه بعدی در فیس‌بوک

فیس‌بوک اعلام کرده که از این پس از فرمت استاندارد فایل‌های سه بعدی موسوم به gITF 2.0 پشتیبانی می‌کند.

تبادل اطلاعات فایل‌های اشیاء سه بعدی در فیس‌بوک

فیس‌بوک از مدتی قبل تبادل اطلاعات فایل‌های اشیای سه بعدی را ممکن کرده بود و حالا دسترسی به این خدمات با سهولت بیشتری ممکن است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، فیس‌بوک اعلام کرده که از این پس از فرمت استاندارد فایل‌های سه بعدی موسوم به gITF 2.0 پشتیبانی می‌کند.

پشتیبانی از فرمت یاد شده نه تنها انتقال اطلاعات دقیق و جزئی فایل‌های سه بعدی را ممکن می‌کند، بلکه موجب می‌شود داده‌های بیشتری در مورد بافت، ترکیب بندی و دیگر جزئیات این اشیا در دسترس گیرنده قرار بگیرد.

گراف‌های قابل انتقال از این طریق برای استفاده در برنامه‌های مختلف طراحی و به چاپ اشیای سه بعدی قابل استفاده خواهند بود و با کاربرد آنها می‌توان طراحی اشیای سه بعدی از طریق ابزاری مانند گوشی‌های هوشمند را هم به سادگی انجام داد.

همچنین نقل و انتقال داده‌های یادشده با استفاده از فید فیس‌بوک نیز به سهولت انجام می‌گیرد. همچنین کاربران می‌توانند اشیای سه بعدی را از طریق ابزاری مانند Oculus Medium و حتی گوگل پولی به اشتراک بگذارند.

فیس‌بوک می‌گوید در آینده باز هم امکاناتی عرضه می‌کند تا طراحی مدل‌های سه بعدی و باکیفیت از اشیای مختلف برای استفاده در تولید انیمیشن و هدست‌های واقعیت مجازی با سهولت بیشتری انجام شود.