مبتکرترین شرکت دنیا در سال 2017؛ "اپل"

مجله‌ فست‌ کامپانی که‌ هرساله فهرست ۵۰ شرکت مبتکر دنیا را منتشر می‌کند، امسال اپل را به لطف آیفون ۱۰، نسل سوم اپل واچ و ایرپاد‌ در صدر این فهرست قرار داده‌ است.

مبتکرترین شرکت دنیا در سال 2017؛ "اپل"

مجله‌ آمریکایی فست کامپانی  فهرست مبتکرترین شرکت‌های دنیا را برای سال ۲۰۱۸ منتشر کرد و اپل از نگاه این مجله به‌عنوان مبتکرترین شرکت دنیا شناخته شد. کوپرتینونشین‌ها سال گذشته در جایگاه چهارم این فهرست قرار داشتند؛ اما امسال به لطف آیفون ۱۰، کیت واقعیت افزوده (ARKit) و دیگر محصولات متنوع توانستند جایگاه نخست را از آن خود کنند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از آنا، فست کامپانی توضیح می‌دهد که سال ۲۰۱۷ برای اپل با عرضه ایرپاد‌، نسل سوم اپل واچ، کیت واقعیت افزوده و آیفون ۱۰ که هر کدام در شاخه‌ خود به محبوب‌ترین محصولات تبدیل شده‌اند، همراه بود.

برای شرکتی که پس از عرضه آی‌پد در سال ۲۰۱۰ تاکنون موفقیت چشمگیری به‌دست نیاورده است، ۲۰۱۷ سال پرشکوهی محسوب می‌شود. ایرپاد‌ بی‌سیم این شرکت در سراسر کشور همه‌گیر و نسل سوم اپل واچ به یک محصول پرفروش تبدیل شده است؛ توسعه‌دهندگان از ARKit، بسته واقعیت افزوده اپل استقبال کرده‌اند و آیفون ۱۰ حتی منتقدان را شگفت‌زده کرده است.

علاوه بر این، اپل برای پروژه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری جاه‌طلبانه خود، از توسعه تراشه اختصاصی تا دوربین‌های آیفون و بسیاری دیگر تحسین شده است. هوش مصنوعی نیز یکی از نقاط قوت اپل محسوب می‌شود و فست کامپانی درباره آن می‌گوید: «اپل با وجود رقابت با گوگل و آمازون، قدم‌های بلندی در این راه برداشته است.»

فست کامپانی همچنین به رویکرد مبتنی بر حریم شخصی اپل در حوزه هوش مصنوعی اشاره می‌کند:

برای مثال، اپل از تکنیک‌های هوش مصنوعی به‌منظور افزایش حداکثری عمر باتری آیفون استفاده می‌کند. از آنجا که این شرکت رویکردی مبتنی بر حریم شخصی در پیش گرفته، حجم داده‌هایی را که در فضای ابری ذخیره و تحلیل می‌کند، محدود کرده است و بسیاری از امور مربوط به هوش مصنوعی را به‌ جای بهره‌گیری از حجم عظیم سرورها، روی خود دستگاه‌ها انجام می‌دهد.

جایگاه دوم در فهرست مبتکرهای فست کامپانی متعلق به نت‌فلیکس است. آمازون سال گذشته در جایگاه نخست این فهرست قرار داشت؛ اما امسال پس از شرکت‌های اسکوئر و تنسنت به جایگاه پنجم تنزل یافته است. پشت سر آمازون، شرکت‌های پاتاگونیا، سی‌وی‌اس هیلت، واشنگتن پست، اسپاتیفای و ان‌بی‌ای به‌ ترتیب در رتبه‌های ششم تا دهم قرار دارند.