حراج فرم درخواست استخدامی استیو جابز!

استیو جابز قبل از تاسیس شرکت اپل در سال ۱۹۷۶ مانند هر جوان دیگری در جست‌وجوی شغل بود تا بتواند مخارج خود را تامین کند و حالا قرار است اولین درخواست استخدامی وی به حراج گذاشته شود.

حراج فرم درخواست استخدامی استیو جابز!

استیو جابز قبل از تاسیس شرکت اپل در سال ۱۹۷۶ مانند هر جوان دیگری در جست‌جوی شغل بود تا بتواند مخارج خود را تامین کند و حالا قرار است اولین درخواست استخدامی‌وی به حراج گذاشته شود.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، استیو جابز در این برگه A4، به سوالاتی همچون نام و نام خانوادگی، آدرس، تحصیلات، مشاغل قبلی، بهره مندی از گواهینامه رانندگی، مهارت‌های حرفه‌ای، مهارت‌های خاص و علائق خود پاسخ داده است.

این برگه در یک حراجی در بوستون در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت و قیمت اولیه فروش آن ۵۰ هزار دلار خواهد بود. جابز در آن زمان ترک تحصیل کرده و از تحصیل در کالجی در پرت لند در ایالت اورگان آمریکا منصرف شده بود.

جابز در آن سال‌ها در کلاس‌های مختلفی مانند خطاطی و برخی کلاس‌های هنری دیگر شرکت کرد و خود وی بعدها اذعان کرد که حضور در دوره‌های خطاطی تاثیر شگرفی بر شکل گیری حروف تایپی رایانه‌های مک و فونت‌های موجود در آن گذاشت.

جابز در این درخواست استخدام، فناوری الکترونیک و مهندسی طراحی را هم از جمله مهارت‌های خاص خود برشمرده و البته برخی اغلاط نوشتاری نیز در این تقاضانامه به چشم می‌خورد.

اطلاعاتی در دست نیست که نشان دهد جابز با پر کردن این فرم به دنبال استخدام در چه پست سازمانی بوده است. وی در نهایت از سال ۱۹۷۴ در شرکت آتاری مشغول به کار شد.