چند بار رمز عبور شما هک شده است؟

یک سرویس تازه مدیریت کلمات عبور به نام 1Password راه اندازی شده که با استفاده از آن کنترل کلمات عبور هر کاربر برای پی بردن به اینکه کلمات یادشده هک شده‌اند یا خیر، امکان پذیر است.

چند بار رمز عبور شما هک شده است؟

اگر کلمه عبور شما در حملات هکری به سایت‌هایی مانند یاهو، دراپ باکس، تامبلر، گوگل و غیره سرقت شود، ممکن است اطلاعات ده‌ها حساب کاربری دیگر شما نیز به سرقت برود.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، با توجه به ارتباط و اتصال بسیاری از حساب‌های کاربری به یکدیگر و آسیب پذیری‌های مشابه بسیاری از سایت‌ها و خدمات اینترنت کاربر نمی‌تواند مطمئن باشد که در صورت هک شدن یکی از آنها سایر حساب‌های وی ایمن هستند و کلمات عبور مورد استفاده برای دسترسی به آنها فاش نشده باقی مانده اند یا خیر.

تا پیش از این سایت‌هایی برای کنترل این موضوع طراحی شده بودند که از جمله آنها می‌توان به Have I Been Pwned اشاره کرد.

این سایت حاوی یک پایگاه داده بزرگ متشکل از کلمات عبور هک شده سایت‌های مختلف است که توسط یک متخصص امنیتی به نام تروی‌هانت طراحی شده است.

اما حالا یک سرویس تازه مدیریت کلمات عبور به نام 1Password راه اندازی شده که با استفاده از آن کنترل کلمات عبور هر کاربر برای پی بردن به اینکه کلمات یادشده هک شده‌اند یا خیر، امکان پذیر است.

کاربران برای استفاده از خدمات یادشده می‌توانند به سایت 1password.com مراجعه کرده و بسته به نحوه استفاده خود از اینترنت یکی از حساب‌های کاربری شخصی، خانوادگی یا تجاری را انتخاب کرده و با وارد کردن ایمیل خود و فعال کردن لینک دریافتی از خدمات مذکور به مدت ۳۰ روز به رایگان استفاده کنند.