وزیر ارتباطات: به روزرسانی برخی قوانین از جمله انطباق قوانین دیجیتال با ‎فقه اسلامی یک ضرورت است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از همکاری وزارت ارتباطات و حوزه علمیه برای انطباق قوانین دیجیتال با ‎فقه اسلامی خبر داد.

وزیر ارتباطات: به روزرسانی برخی قوانین از جمله انطباق قوانین دیجیتال با ‎فقه اسلامی یک ضرورت است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تدوین یا بروزرسانی برخی قوانین از جمله انطباق قوانین دیجیتال با ‎فقه اسلامی یک ضرورت است.

به گزارش عصر ارتباط، محمد جواد آذری جهرمی در صفحه توئیتر خود نوشت: "‏همزمان با تحولات دنیای دیجیتال نیازمند تدوین یا بروزرسانی برخی قوانین هستیم و از سوی دیگر انطباق آنها با ‎فقه اسلامی در کشور ما یک ضرورت قانونی است.  در این باره ارائه گزارش به مراجع عظام تقلید و همکاری با حوزه به پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات سپرده شد."

وی دیروز نیز  با طرح این سؤال که زیرساخت فقهی فضای مجازی در چه وضعیتی است، گفته بود: ایران کشوری است که بر پایه قوانین اسلام اداره می‌شود و قانون‌گذاری در فضای مجازی نیز باید با توجه به این موضوع باشد.

همچنین دیروز (5 اسفند) ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در صحبت‌هایی نزدیک به این موضوع در همایشی هم گفته بود: تولید مقررات هم می‌تواند ماشینی شود. برای مثال به تازگی در جلسه‌ای در قم با حوزه‌های علمیه درباره به‌کارگیری هوش مصنوعی در موضوعات مستحدثه صحبت شد که نیاز به ابزارهای پردازش هوش مصنوعی داشته باشیم و این موضوع را دور از ذهن ندانیم.

 

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه