کنترل تمایل به قتل در ربات‌ها، با تراشه‌های مغزی!

 محققان ادعا می‌کنند که ربات‌ها نیاز به تراشه‌های مغزی دارند تا از تمایل آنها برای کشتن انسان‌ها جلوگیری شود.

کنترل تمایل به قتل در ربات‌ها، با تراشه‌های مغزی!

 ربات‌های آینده می‌توانند انسان‌ها را بکشند به همین دلیل هم یک متخصص برجسته آینده‌گرا ادعا می‌کند که اگر بشریت اقدامات لازم را انجام ندهد تا از وقوع آن جلوگیری کند به‌زودی به این سرنوشت دچار خواهیم شد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از آنا، دکتر میکو کاکو بر این باور است که می‌توانیم با کاشت تراشه‌ در مغز ربات‌ها می‌توانیم افکار آنها را کنترل کنیم و از کشتار جمعی انسان‌ها توسط ربات‌ها جلوگیری کنیم.

وی می‌گوید: «ربات‌ها به‌اندازه کافی باهوش هستند که پیش از پایان یافتن این قرن خطرناک شوند. فکر می‌کنم که باید در مغز ربات‌ها تراشه‌ای تعبیه شود تا افکار مرگبار آنها را از بین ببرد».

کاکو ادامه می‌دهد: «در حال حاضر ربات‌ها در حد حشرات هوشمند هستند؛ بدین معنا که قادر به برداشتن زباله از روی زمین، ساخت خانه یا حل کردن جرم و جنایت نیستند. ربات‌ها به‌سختی می‌توانند راه بروند».

با این حال دانشمندان بر این باورند که با گذشت دهه‌ها ربات‌ها به‌سرعت تکامل خواهند یافت و باهوش‎تر و باهوش‌تر خواهند شد.

کاکو ادعا می‌کند: «ربات‌ها به‌زودی می‌توانند به اندازه یک موش هوشمند شوند، سپس به اندازه یک گربه، سگ و میمون».

وی معتقد است که وقتی ربات‌ها به این سطح هوشی برسند، حتی می‌توانند جایگزین انسان‌ها نیز بشوند چرا که قادر خواهند بود پیچیده‌ترین سیستم‌های ما را شکست بدهند.

کاکو معتقد است که وقتی که این اتفاق بیفتد، انسان‌ها باید با ربات‌های فوق هوشمند ادغام شوند. وی می‌گوید: «شاید این ایده به نظر برخی از افراد عجیب و غریب باشد اما دقت کنید که ما درباره انسان‌های فعلی حرف نمی‌زنیم؛ درواقع درباره انسان‌های‌ آینده صحبت می‌کنیم. آنها تصمیم خواهند گرفت که برای مقابله با ربات‌های فوق هوشمند تا چه حد می‌خواهند تغییر کنند».

کاکو در مصاحبه‌های قبلی خود از تئوری ادغام انسان‌ها با ربات‌ها گفته بود. او باور دارد که صدها سال دیگر، انسان‌ها مجبور به تصمیم‌گیری خواهند شد که آیا قصد دارند با ربات‌های فوق هوشمند مقابله کنند یا خیر.

کاکو معتقد است که انسان‌ها احتمالا به جای مبارزه، خود را از نظر ژنتیکی تغییر می‌دهند؛ البته از نظر ظاهری تغییر زیادی نخواهند کرد.

وی می‌گوید: «انسان‌ها شبیه به ربات‌های عجیب و غریب نخواهند شد چرا که از نظر ژنتیکی جوری طراحی خواهیم شد که همچنان در نظر همتاهایمان خوش‌قیافه بمانیم. هزاران سال قبل و هزاران سال بعد ما همچنان به این شکل باقی خواهیم ماند».