گلکسی S۹ و S۹+ هم به طرح رجیستری پیوستند!

طرح ملی رجیستری گوشی‌های تلفن همراه پس از "بلک‌بری"، "موتورولا"، "گوگل‌پیکسل"، "ال‌جی"، "نوکیا"، "هواوی"، "تکنو" و "سونی"، این بار به سراغ گلکسی‌های S۹ و S۹+ رفت.

گلکسی S۹ و S۹+ هم به طرح رجیستری پیوستند!

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از چهاردهم آذر ماه وارد فاز دوم اجرای طرح ملی رجیستری گوشیهای موبایل شد و رسما مبارزه با کالاهای قاچاق اپل را آغاز کرد.

به گزارش عصر ارتباز به نقل از فارس، در ابتدای اجرای این فاز از رجیستری، تمام مدل‌های گوشی و تبلت اپل در دستور کار کمیته مربوط به اجرای این طرح قرار گرفت و عملا واردات این محصولات غیر از مبادی رسمی، به کشور محدود شد. 
با گذشت حدود 15 روز از اجرای فاز دوم، اسامی سه برند امریکایی بلک‌بری، موتورولا و گوگل‌پیکسل دیگر نیز به اعمال مقررات اضافه شد.

بعد از آن نیز ال‌جی به عنوان برند مشمول رجیستری معرفی شد تا روز گذشته (7 اسفند ماه سال جاری) که دامنه آن برندهای نوکیا، هواوی، سونی و تکنو را هم در برگرفت.

در حالیکه مسئولان این اسامی را به عنوان آخرین برندهای مشمول برای سال جاری مطرح کردند اما ظاهرا تصمیم‌شان عوض شده و امروز (8 اسفند ماه)  نیز از برندی دیگر که تحت شمولیت قرار می‌گیرد، پرده برداشتند.

حتی روز گذشته معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره اینکه چرا اجرای این طرح به برند سامسونگ نرسید، گفته بود که این برند هم طی دو هفته ابتدایی سال 97 اعلام خواهد شد و این تصمیم برای کنترل بیشتر بر بازار موبایل أتخاذ شده است.

کانال اطلاع رسانی این طرح گفته باتوجه به پیگیری و استقبال نمایندگان شرکت سامسونگ و سایر برندهای معتبر در ایران و مساعدت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، جدیدترین مدل‌های تلفن همراه با نشان تجاری سامسونگ، شامل "S9+" , "S9" از تاریخ 8 اسفند 1396 (ساعت 00:00) مشمول طرح رجیستری شد.