ورود ربات‌ها به صنعت کشاورزی!

یک شرکت تجاری موفق به تولید رباتی شده که قادر به جمع‌آوری و دروی محصولات کشاورزی است و می‌تواند تحولی اساسی در این زمینه به وجود آورد.

ورود ربات‌ها به صنعت کشاورزی!

شرکت انگلیسی Hands Free Hectare-HFH با هدف خودکارسازی کشاورزی رباتی تولید کرده که کارهایی اعم از کنترل زمین‌های کشاورزی، مواظبت از محصولات و در نهایت برداشت محصول را انجام می‌دهد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، از ربات یادشده با موفقیت برای برداشت محصول گندم  و جوی زمستانی استفاده شده و نکته کلیدی این است که این ربات همه فرایندهای ضروری برای برداشت محصول را به طور خودکار انجام داده و به هیچ وجه نیازی به دخالت انسان ندارد.

شرکت سازنده می‌گوید ربات‌هایی از این دست آینده صنعت کشاورزی را رقم خواهند زد و در سال‌های آتی انجام تمامی‌فرایندهای این صنعت از کاشت محصول تا نگهداری و برداشت آنها با استفاده از ربات‌ها انجام می‌شود. ربات ساخت این شرکت قرار است در آینده به قابلیت‌هایی مانند کشف بیماری‌های محصولات کشاورزی و آفات نباتی هم مجهز شود و بتواند آنها را از بین ببرد.

البته تلاش‌ها در این زمینه محدود به کشورهای اروپایی نیست و چینی‌ها هم مدتی است که برای خودکار سازی فرایند‌های کشاورزی از ربات‌های هوشمند استفاده می‌کنند. گفتنی است ربات تولیدی شرکت انگلیسی هنوز برای فعالیت در شرایط محیطی نامساعد و زمان وزش باد و باران مشکلاتی دارد که شرکت سازنده امیدوار است این مشکلات را در آینده نزدیک برطرف کند.