ترامپ به دنبال انتقام جویی سایبری از هکرهای روسی!

رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا می گوید ترامپ به دنبال انتقام گیری از روسیه و حمله هکری و سایبری به انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور نیست.

ترامپ به دنبال انتقام جویی سایبری از هکرهای روسی!

رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا می‌گوید ترامپ به دنبال انتقام گیری از روسیه و حمله هکری و سایبری به انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور نیست.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، مایک راجرز می‌گوید اقدامات غلط روسیه برای دخالت هکری در امور داخلی آمریکا متوقف نشده است. وی افزوده است: من معتقدم پوتین رئیس جمهور آمریکا به این نتیجه رسیده است که بابت این دخالت‌ها بهای اندکی خواهد پرداخت و بنابراین می‌تواند به فعالیت‌های خود ادامه دهد.

به اعتقاد وی آمریکا باید روش‌های مورد استفاده خود را در این زمینه تغییر دهد ولی ترامپ رئیس جمهور آمریکا به دنبال اقدام متقابل علیه روسیه نیست. راجرز اعلام کرده که نیروهای سایبری آمریکا اقداماتی را به منظور مقابله با دخالت‌های کرملین آغاز کرده اند، اما انجام اقدامات تهاجمی‌بیشتر به دستور مستقیم رئیس جمهور یا وزیر دفاع بستگی دارد که تا به حال چنین دستوراتی صادر نشده است.

به گفته وی اقدامات تهاجمی‌آژانس امنیت ملی آمریکا می‌تواند اقدام جنگی تلقی شود و لذا نیاز به صدور مجوزهای خاص دارد. لذا دستکاری و از کار انداختن سیستم‌های رایانه ای یک دولت خارجی به موافقت رئیس جمهور منوط است. به گفته رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا اعلام تحریم‌های اقتصادی نیز برای مقابله با روس‌ها ممکن است، اما دراین مورد هم تصمیمی‌گرفته نشده است.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه