اسپیکر هوشمند شیائومی مجهز به" هوش مصنوعی" و "کورتانا"

کمپانی‌های بزرگ اغلب با همکاری یکدیگر دست به تولید محصولات موفقی می زنند. این بار شاهد اسپیکر هوشمند شیائومی هستیم که قرار است با همکاری شرکت مایکروسافت تولید شود.

اسپیکر هوشمند شیائومی مجهز به" هوش مصنوعی" و "کورتانا"

شرکت‌های شیائومی‌و مایکروسافت به تازگی قرارداد جدیدی بسته و وارد همکاری تازه‌ای شده‌اند. این دو کمپانی بزرگ در گذشته نیز همکاری‌های موفق دیگری با یکدیگر داشتند. با این حال این همکاری جدید بر روی دستیار هوشمند متمرکز است که در نتیجه آن اسپیکر هوشمند شیائومی‌مجهز به دستیار هوشمند کورتانا وارد تولید خواهد شد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از کلیک، البته شیائومی‌در گذشته اسپیکر هوشمندی به نام Mi AI وارد بازار کرد. این اسپیکر مجهز به یک دستیار هوشمند خانگی بود و تنها از زبان چینی پشتیبانی می‌کرد. در حال حاضر کورتانا از زبان‌های انگلیسی (استرالیایی، آمریکایی، بریتانیایی و کانادایی)، چینی، فرانسوی، آلمانی، ژاپنی، ایتالیایی و اسپانیایی پشتیبانی می‌کند.

می‌توان گفت که اسپیکر هوشمند شیائومی‌پل ارتباطی دستیار صوتی مجازی کورتانا و اسپیکر هوشمند Xiaomi Mi AI خواهد بود. بررسی‌ها نشان می‌دهد که اسپیکر هوشمند شیائومی‌دارای ظاهری زیبا، صدای عالی و کیفیت ساخت مطلوبی است. این اسپیکر هوشمند قرار است با قیمت پایینی در اختیار کاربران قرار گیرد. طبق گفته‌ها به نظر می‌رسد که این اسپیکر با قیمت حدودی 50 دلار به فروش خواهد رسید.

توافقی که میان این دو شرکت صورت گرفته در واقع نوعی تفاهم نامه استراتژیک است. این تفاهم نامه، ترکیبی از تجربه مایکروسافت در فضای ابری و تکنولوژی AI و تجربه Xiaomi در توسعه سخت افزار برای دستیابی به اهداف انتخابی خواهد بود. در واقع هر دو شرکت در نظر دارند از قدرت یکدیگر برای دستیابی به موفقیت استفاده کنند.

بر این اساس شرکت شیائومی‌به پلتفرم Azure Cloud مایکروسافت دسترسی پیدا کرده و بینش‌های توسعه و بازاریابی را نیز برای لپ تاپ‌های خود به دست خواهد آورد.

تاکنون اطلاعاتی در خصوص زمان عرضه اسپیکر هوشمند شیائومی‌منتشر نشده و باید منتظر اخبار بیشتر در این زمینه باشیم.