دردسرهای بلندگوهای هوشمند آمازون برای والدین!

این روزها والدین تنها افرادی نیستند که در منزل به سوالات کودکان خود پاسخ می‌دهند و بلندگوهای هوشمند هم به جمع راهنمایان کودکان اضافه شده‌اند.

دردسرهای بلندگوهای هوشمند آمازون برای والدین!

حضور دستیاران هوشمند رایانه‌ای اگر چه قرار است تاثیر مثبتی بر شرایط منزل داشته باشد و باعث تسهیل امور و انجام کارهایی مانند خرید آنلاین و غیره با فرامین صوتی شود، اما در این زمینه مشکلاتی نیز وجود دارد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، بررسی‌های مستقل نشان می‌دهد بلندگوهای هوشمند آمازون اکو در صورت درخواست کاربر فایل‌های موسیقی نامناسب کاربران کم سن و سال را با متن‌های نه چندان مودبانه‌شان پخش می‌کنند که باعث بدآموزی برای بچه‌ها می‌شود.

فایل‌های موسیقی یادشده در زمان استفاده از خدمات موسیقی سایت آمازون در دسترس است و این بخش فاقد راهنمای والدین برای حفاظت از آنها در برابر پخش اشعار و متون نامناسب است. بنابراین تا زمانی که آمازون برای حل این مشکل اقدام نکند، پدران و مادران باید در زمینه صدور فرمان صوتی پخش موسیقی از طریق بلندگوی اکو جانب احتیاط را رعایت کنند.

شرکت آمازون با صدور اطلاعیه ای این مشکل را پذیرفته و ممکن است در آینده با افزودن فیلترهایی خدمات موسیقی خود را پالایش کند تا کودکان از طریق بلندگوی اکو قادر به گوش کردن به هر موسیقی نباشند.