خودرو برقی هیوندا را یک بار شارژ کنید، ۴۷۰ کیلومتر رانندگی کنید!

شرکت هیوندای یک ماشین برقی شاسی بلند به نام کنا الکتریک تولید کرده که با یک بار شارژ 470 کیلومتر را طی می کند.

خودرو برقی هیوندا را یک بار شارژ کنید، ۴۷۰ کیلومتر رانندگی کنید!

شرکت هیوندای یک ماشین برقی شاسی بلند به نام کنا الکتریک تولید کرده که با یک بار شارژ 470 کیلومتر را طی می‌کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، قرار است این خودروی جدید هفته آینده در نمایشگاه خودروی ژنو سوئیس در معرض دید علاقمندان قرار بگیرد.

هنوز قیمت این خودرو مشخص نشده، اما خودروی یادشده در دو مدل تولید می‌شود که یک مدل با هر بار شارژ 300 کیلومتر و مدل دیگر با هر بار شارژ 470 کیلومتر را می‌پیماید.

خودروی یادشده که از موتور استاندارد احتراقی برخوردار است، دومین خودروی برقی شاسی بلند تولیدی هیوندای محسوب می‌شود. در موتور  مدل 300 کیلومتری خودروی یادشده از باتری 39.2 کیلووات ساعتی و موتور برقی 99 کیلوواتی استفاده شده است.

شتاب صفر تا صد این خودرو 9 ثانیه است و شارژ کامل خودروی مذکور شش ساعت طول می‌کشد. البته در حالت شارژ سریع می‌توان در 54 دقیقه حدود 80 درصد از ظرفیت این باتری را شارژ کرد.

در مدل 470 کیلومتری این خودرواز باتری 64 کیلووات ساعتی و موتور قدرتمندتر 150 کیلووات ساعتی استفاده شده است که شتاب صفر تا صد آن هم 7 ثانیه است. شارژ کامل باتری این خودرو سه ساعت طول می‌کشد. امکانات امنیتی مختلف و سیستم هدایت نیمه خودکار در کنار سیستم شارژ بی سیم Qi، Apple CarPlay و  Android Autoو نمایشگر 7 اینچی از جمله دیگر قابلیت‌های خودروهای یادشده است.