پشتیبانی اسکایپ، از اندرویدهای قدیمی

مایکروسافت به تازگی اعلام کرده است که اپلیکیشن پیام‌رسان اسکایپ از این پس برروی گوشی‌های هوشمند با نسخه‌های قدیمی و قبلی سیستم عامل اندروید هم کار می‌کند.

پشتیبانی اسکایپ، از اندرویدهای قدیمی

 اپلیکیشن پیام‌رسان اسکایپ یک نرم‌افزار کاربردی است که به کاربران اجازه می‌دهد به وسیله صدا برروی پروتکل اینترنت تماس تلفنی برقرار کنند. همچنین این برنامه امکانات مختلف دیگری مانند پیام‌رسان فوری، انتقال فایل، ویدئو کنفرانس و پست صوتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

به گزارش عصر ارتباط، شرکت مایکروسافت در سال ۲۰۱۱ میلادی سهام این اپلیکیشن محبوب و پرطرفدار را خریداری کرد و از آن زمان تاکنون نیز با افزودن قابلیت و امکانات جدید سعی دارد به جذابیت‌های آن بیفزاید و در این رقابت تنگاتنگ با سایر پیام‌رسان‌های فعال در جهان، توجه طرفداران و کاربران را به خود جلب کند و آنها را برای خود نگه دارد.

پس از آنکه سوالات بسیاری از سوی کاربران در فضای مجازی منتشر شد، حالا مایکروسافت تائید و اعلام کرده است که کاربرانی که از گوشی‌هایی با نسخه‌های قدیمی و قبلی‌تر از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند، هم قادر خواهند بود از ارسال پیام‌ از طریق اسکایپ بهره‌مند شوند.

در این بیانیه مایکروسافت عنوان کرده است که دارندگان گوشی‌های اندرویدی با نسخه ۴.۰.۳ و ۵.۱ نیز قادر خواهند بود از داشتن اپلیکیشن پیام‌رسان اسکایپ لذت ببرند.

این نسخه جدید از اسکایپ هم حجم کمتری از گوشی را اشغال می‌کند و هم برای دانلود اندازه و حجم کمتری دارد و به کاربران امکان می‌دهد بدون پایین آمدن سرعت و عملکرد گوشی، از تمامی امکانات اسکایپ بهره‌مند شوند.

مایکروسافت همچنین این قول را به کاربران داده که در حال کار و توسعه یک نسخه لایت از اسکایپ  برای آن دسته از افرادی است که سرعت اینترنت‌شان بسیار پایین، کم و محدود است. شبکه‌های اجتماعی بسیاری نسخه‌های لایت خود را برای کاربران در کشورهای در حال توسعه با پهنای باند کم و سرعت اینترنت پایین ارائه و عرضه می‌کنند تا همه مردم در سراسر جهان بتوانند از امکانات پیام‌رسان و شبکه‌های اجتماعی بهره ببرند.

مایکروسافت نیز در همین راستا نمی‌خواهد کسی در جهان باشد که به خاطر سرعت پایین اینترنت یا گوشی هوشمند قدیمی، از امکانات به روز و اینترنتی جهان محروم باشد. در نتیجه این خبر برای آن دسته از کاربرانی که از گوشی‌های قدیمی یا نسخه‌های قبلی سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند، بسیار خوشحال کننده محسوب می شود.

نقد و بررسی بازی