مک بوک ایرهای ارزان قیمت اپل در بازار جهانی

شرکت اپل از مدتها قبل رایانه مک بوک ایر خود را بدون تغییر عرضه کرده است و حتی تغییری در قیمت آن نداده است. اما ظاهرا قرار است نمونه ارزان قیمت این رایانه هم روانه بازار شود.

مک بوک ایرهای ارزان قیمت اپل در بازار جهانی

شرکت اپل از مدت‌ها قبل رایانه مک بوک ایر خود را بدون تغییر عرضه کرده است و حتی تغییری در قیمت آن نداده است. اما ظاهرا قرار است نمونه ارزان قیمت این رایانه هم روانه بازار شود.

به گزارش عصر ارتباط، آخرین بار یک مدل 11 اینچی از این رایانه در سال 2016 به قیمت 999 دلار عرضه شد و حالا منابع مطلع می‌گویند اپل درصدد عرضه مدل تازه ای از مک بوک ایر با قیمت کمتر در بهار آینده است.

البته کاهش قیمت مک بوک ایر به معنای تغییر قابل توجه در طراحی این رایانه نخواهد بود و احتمالا در بهترین حالت شاهد ارتقای پردازنده آن خواهیم بود.

گفته می‌شود نگرانی از آسیب پذیری‌های ملت داون و اسپکتر که موجب ایجاد مشکل امنیتی در بسیاری از پردازنده‌های تولیدی در رایانه‌ها شده در این تصمیم اپل بی تاثیر نبوده است.

این احتمال هم وجود دارد که اپل با نمایشگرهای قدیمی‌خود با دقت 1440 در 900 خداحافظی کند و به عرضه نمایشگرهای قدرتمندتری با دقت 1080 پیکسل روی آورد که امروزه به یک استاندارد متداول مبدل شده اند. اپل هنوز در مورد شایعات مطرح شده در این زمینه موضع گیری نکرده است.