ساخت باتری جدید با استفاده از مولکول های آب

محققان دانشگاه هاروارد به تازگی موفق شده اند با استفاده از مولکول های طبیعی آب، باتری جدیدی بسازند که همانند باتری های لیتیوم یونی مورد استفاده در گوشی ها، خطرناک نیست.

ساخت باتری جدید با استفاده از مولکول های آب

 مدتی پیش چندین گزارش منتشر شد که همه آن ها بیانگر این بودند که سامسونگ قصد دارد در سری اول عرضه گوشی گلکسی اس ۸، ۱۰ میلیون دستگاه از این گوشی را روانه بازار کند؛ اما برخی این تعداد را کافی نمی دانستند. اکنون گزارش جدیدی منتشر شده است که طبق آن مسئولان سامسونگ به دلیل پیش بینی تقاضای زیاد برای این گوشی، تصمیم گرفته اند ۱۷ میلیون دستگاه از این گوشی را در سری اول عرضه آن، تولید کنند که یک عدد باور نکردنی است. توجه داشته باشید که این تعداد تنها برای سری اول فروش این گوشی، تولید خواهد شد و قطعا میزان فروش این گوشی در طول یک سال، بسیار فراتر از این میزان خواهد بود.

طبق گزارش یک رسانه محلی به نام The Bell، سامسونگ میزان تولید گوشی گلکسی اس ۸ را برای سری اول عرضه آن، تقریبا دو برابر خواهد کرد. طبق گزارش این رسانه محلی، میزان عرضه گوشی گلکسی اس ۸ در سری اول (پس از اعلام رسمی آغاز عرضه آن) در مقایسه با میزان تولید گوشی گلکسی اس ۷ در سری اول آن (۱۲ میلیون دستگاه) ۴۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. قبلا گزارشاتی منتشر شده است که بیانگر این بودند که این غول فناوری قصد دارد، ۶۰ میلیون دستگاه گوشی گلکسی اس ۸ را در نخستین سال پس از عرضه آن، به فروش برساند؛ اما ابهاماتی نیز در این مورد وجود دارد.

طبق پیش بینی های انجام شده، فروش گوشی گلکسی اس ۸ پلاس، بیشتر از گوشی گلکسی اس ۸ خواهد بود؛ اما سامسونگ قصد دارد تنها ۶ میلیون دستگاه از این گوشی را برای سری اول عرضه آن، تولید کند. لازم به ذکر است که این تعداد از این گوشی همانند گوشی گلکسی اس ۸، تنها برای عرضه سری اول آن، تولید خواهد شد و در صورتی که سامسونگ با استقبال زیاد مشتریان از این گوشی مواجه شود (صفحه نمایش این گوشی بزرگتر از گوشی گلکسی اس ۸ است و از باتری قوی تری نیز برخوردار است)، قطعا میزان تولید این گوشی را در سری های بعدی افزایش خواهد داد.

برخی از شایعات حاکی از آن هستند که هیچ یک از این دو مدل با صفحه نمایش تخت و فلت عرضه نمی شود. این در حالی است که برخی از شایعات دیگر بیانگر این هستند که سامسونگ هنوز در حال تولید صفحه نمایش تخت است؛ اما به نظر می رسد که سامسونگ برای کسب درآمد بیشتر، تنها از صفحه نمایش های منحنی در ساخت گوشی های خود استفاده کند. موضوع قابل تأمل دیگر این است که به دلیل فاجعه انفجار گوشی گلکسی نوت ۷، احتمالا سامسونگ در تمام بازارهای بزرگ جهان سرمایه گذاری خواهد کرد تا مطمئن شود با این گوشی های جدید خود؛ باز هم می تواند از طریق این بازارهای مطرح، درآمد زیادی به دست آورد.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه