فیس‌بوک شبکه اجتماعی محبوب آمریکا!

در حالی که شبکه‌های اجتماعی مختلفی به دلایل مختلف در آمریکا مورد توجه قرار گرفته‌اند، فیس بوک و یوتیوب کماکان محبوب ترین شبکه‌های اجتماعی در این کشور هستند.

فیس‌بوک شبکه اجتماعی محبوب آمریکا!

 یافته‌های موسسه تحقیقاتی پیو نشانمی‌دهد که در میان شبکه‌های اجتماعی مختلف موجود در آمریکا بیشترین میزان استفاده مربوط به فیس بوک و یوتیوب است.

به گزارش عصر ارتباط،؛ بر اساس تحقیقات موسسه پیو 68 درصد از کل آمریکایی‌ها از فیس بوک استفادهمی‌کنند و سه چهارم مردم این کشور هم به صورت روزانه از این شبکه اجتماعی بهرهمی‌گیرند. فیس بوک در میان افراد زیر 65 سال یک شبکه اجتماعی محبوب است و در تمامی نقاط آمریکا به طور گسترده کاربرد دارد.

یوتیوب که برای به اشتراک گذاری ویدئو مورد استفاده قرارمی‌گیرد، اگر چه یک شبکه اجتماعی عادی و مشابه با دیگر شبکه‌های اجتماعی نیست، اما در میان 74 درصد از بزرگسالان آمریکایی طرفدار دارد. اما نکته جالب این است که این میزان استفاده در میان جوانان 18 تا 24 سال به 94 درصد افزایش پیدامی‌کند.

به طور کلی استفاده افراد جوان از شبکه‌های اجتماعی بیش از افراد مسن است و در میان افراد 18 تا 29 ساله 88 درصد از یکی از اشکال شبکه‌های اجتماعی بهرهمی‌گیرند.

در میان کاربران 18 تا 24 ساله شبکه اجتماعی اسنپ چت هم بسیار محبوب است، به گونه‌ای که 78 درصد از این جوانان در آمریکا کاربر اسنپ چت هستند. در میان کاربران 25 تا 29 ساله تنها 54 درصد از اسنپ چت استفادهمی‌کنند که نشانمی‌دهد اسنپ چت بیشتر در میان افراد کم سن وسال محبوب است. استفاده از توئیتر در میان بزرگسالان آمریکایی به تنها 24 درصدمی‌رسد.